Pogoda w piątek. W miarę ciepło, choć w większości kraju pochmurnie. Zobacz, gdzie wyjrzy słońce

Pogoda
Pogoda w piątek. W miarę ciepło, choć w większości kraju pochmurnie. Zobacz, gdzie wyjrzy słońce
Pixabay
Nad Polską Słońce zakryją chmury

Piątek przyniesie nam chwilową stabilizację w pogodzie. Wraca "stara dobra wiosna" z temperaturami zbliżonymi raczej do 15, a nie 20 stopni na plusie. Niestety, ale słonecznych chwil będzie niewiele, choć popołudniem możliwe są liczne rozpogodzenia. Co jeszcze przyniesie nam pogoda w piątek?

Temperatury nad Polską będą bardzo wyrównane. Spodziewamy się, że w całym kraju słupki rtęci pokażą 11-12 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej tylko w Tatrach – tam okolice 8 kresek powyżej zera. Nigdzie nie spodziewamy się mocnych podmuchów wiatru. 

Ciepły poranek z zachmurzeniem w niemal całym kraju

Pas zachmurzenia zdominuje niemal całą Polskę. Słońca nie zabraknie tylko na Opolszczyźnie, Górnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wczesnym przedpołudniem słoneczna aura dotrze też do południowej części Dolnego Śląska. W pozostałych regionach pochmurnie. Dominować będą obłoki piętra średniego i niskiego. 

 

Pogoda w piątek raczej nie zaskoczy nas niczym nadzwyczajnym. Spodziewamy się, że popołudniem słupki rtęci nie przekroczą 14-16 stopni Celsjusza. To bardzo wyrównane wartości. Warto odnotować, że nawet na Śnieżce liczymy na +15 kresek. W praktyce oznacza to, że pogoda będzie sprzyjać miłośnikom górskich wycieczek. 

Przyjemne, typowo wiosenne popołudnie z szansami na rozpogodzenia

Ciekawie będzie prezentować się sytuacja z zachmurzeniem w Polsce. We wszystkich województwach południowych (dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie) niemal bezchmurne niebo i sporo słońca. W pasie centralnym (lubuskie, wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie i świętokrzyskie) pełne zachmurzenie z niewielkimi szansami na rozpogodzenia.

 

ZOBACZ: Policjantka przyłapana na gorącym uczynku. Wszczęto postępowanie

 

W pasie północnym chmury będą stopniowo rozrywane – po niezbyt ładnym poranku rysują się tam spore szanse na kilka słonecznych chwil w drugiej połowie dnia. Pogoda w piątek przyniesie nam biomet neutralny lub korzystny. Aura nigdzie nie powinna wpływać na nasze samopoczucie negatywnie. Ciśnienie wyrównane: od 1027 hPa na północy do 1029 na południu kraju.

Ciepła noc z rozpogodzeniami, ale na północy może popadać deszcz

Po zmroku w niemal całej Polsce nadal będzie dość ciepło. Spodziewamy się 11-13 stopni późnym wieczorem. Odrobinę chłodniej tylko na Pomorzu Gdańskim – tam 9 kresek, co będzie związane z niewielkim deszczowym frontem, który może ściągnąć nad tę część kraju lokalne opady deszczu.

 

ZOBACZ: Policja rozbiła grupę oszustów. Wyciągnęli od ludzi ponad milion złotych


Na zachodzie i południu pogodnie. Zachmurzenie utrzyma się zwłaszcza na ziemi łódzkiej, świętokrzyskiej oraz we wszystkich województwach znajdujących się na prawo od linii rzeki Wisły. Na szczęście weekend zapowiada się całkiem pogodnie. O szczegółach opowiemy jednak w jutrzejszym newsie pogodowym.

Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie