Policjantka przyłapana na gorącym uczynku. Wszczęto postępowanie

Polska Aleksandra Boryń / sgo / polsatnews.pl
Policjantka przyłapana na gorącym uczynku. Wszczęto postępowanie
Pixabay.com
Policjantka okradła sklep. Podjęto wobec niej działania

Kobieta ukradła produkty spożywcze o wartości 130zł. Okazało się, że sprawczynią jest policjantka z wydziału kryminalnego policji w Łęczycy. Wobec funkcjonariuszki wszczęto postępowanie dyscyplinarne i administracyjne. Została również zawieszona w pełnieniu swoich obowiązków.

Do zdarzenia doszło 12 marca br. W jednym z dyskontów na ulicy Belwederskiej w Łęczycy kobieta chciała wyjść z torbą pełną zakupów nie płacąc za nie. Informację potwierdził polsatnews.pl rzecznik policji w Łęczycy.

Policjantka okradła sklep. Podjęto wobec niej działania

- Kobieta przekroczyła linię kas nie płacąc za artykuły spożywcze i przemysłowe o wartości około 130 złotych. Jak się okazało, była to funkcjonariuszka tutejszej jednostki - przekazał oficer prasowy asp. szt. Mariusz Kowalski.

 

Jak dodał, sprawą zajęły się służby. "Kierując się zasadą obiektywizmu, materiały w tej sprawie zostaną przekazane do innej jednostki naszego garnizonu celem przeprowadzenia czynności wyjaśniających w sprawach o wykroczenie" - wyjaśnił. 

 

ZOBACZ: Protest rolników 20 marca. Policja ostrzega i mobilizuje siły

 

"Komendant Powiatowy w Łęczycy zawiesił funkcjonariuszkę w czynnościach służbowych i polecił wszcząć postępowanie dyscyplinarne" - przekazał rzecznik. Dodatkowo skierowano już "wniosek do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi o wszczęcie i przeprowadzenie postępowania administracyjnego w kierunku zwolnienia kobiety ze służby" - dodał funkcjonariusz. Jednocześnie wspomniał, że w konsekwencji kobieta może stracić także część uposażenia. 

 

W przestrzeni medialnej pojawiły się informacje, że to nie był jednorazowy przypadek kradzieży ze strony funkcjonariuszki, jednak

asp. szt. Mariusz Kowalski przekazał nam, że wcześniej policja nie otrzymała żadnych zgłoszeń w tej sprawie. 

 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie