MSZ wydało komunikat. Ostrzega przed "nagłą eskalacją"

Polska
MSZ wydało komunikat. Ostrzega przed "nagłą eskalacją"
Polsat News
Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało pilny komunikat

"W związku ze wzrostem napięcia na Bliskim Wschodzie powtarzamy nasze ostrzeżenia dla podróżnych" - czytamy w komunikacie polskiego MSZ. Resort spraw zagranicznych przestrzega przed podróżami do Izraela, Palestyny i Libanu. "Nie można wykluczyć, że dojdzie do nagłej eskalacji działań zbrojnych" - uważa ministerstwo.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaktualizowało ostrzeżenia dla podróżujących do Izraela, Palestyny i Libanu.

MSZ ostrzega podróżnych. "Nieprzewidywalna" sytuacja w Izraelu i Strefie Gazy

Według MSZ Polacy powinni unikać wszelkich podróży do obszaru Izraela przylegającego do Strefy Gazy, strefy przygranicznej z Libanem i Syrią oraz Jerozolimy, a także terytorium Strefy Gazy, gdzie prowadzone są działania zbrojne.

 

Resort wzywa również osoby przebywające w Izraelu i na okupowanych terytoriach palestyńskich (Zachodni Brzeg Jordanu) do rozważenia, czy dalszy ich pobyt w tych miejscach jest na pewno konieczny.

 

ZOBACZ: Działania Iranu w Izraelu? Media: Mogą nastąpić w najbliższych godzinach

 

"W związku z napięciem regionalnym sytuacja bezpieczeństwa w Izraelu, Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu jest wysoce nieprzewidywalna" - uważa MSZ.

Resort ostrzega także przed podróżami do Libanu

Resort odradza także wszelkie podróże do Libanu w związku z - jak czytamy w komunikacie - "trwającym konfliktem w regionie oraz niestabilną sytuacją na południu kraju i okresową wymianą ognia, a także coraz częściej odnotowywanymi przypadkami zatrzymań obcokrajowców, w tym obywateli polskich".

 

"Nie można wykluczyć, że dojdzie do nagłej eskalacji działań zbrojnych, co spowodowałoby znaczne trudności w opuszczeniu tych trzech państw. Ewentualna eskalacja może doprowadzić do istotnych ograniczeń w ruchu lotniczym oraz braku możliwości przekraczania lądowych przejść granicznych" - podaje MSZ.

 

Ministerstwo apeluje, by przed ewentualną podróżą zagraniczną zarejestrować się w systemie Odyseusz, a w przypadku problemów - skontaktować się z polskimi ambasadami w Tel Awiwie lub Bejrucie.

Marta Stępień / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie