Centralny Port Komunikacyjny. Wybrano nowego prezesa - Filipa Czernickiego

Polska
Centralny Port Komunikacyjny. Wybrano nowego prezesa - Filipa Czernickiego
cpk.pl
Wybrano nowego prezesa CPK - Filipa Czernickiego

Nowym prezesem spółki Centralny Port Komunikacyjny został Filip Czernicki. Do tej pory pełnił on obowiązki szefa CPK. Członkiem zarządu wybrano Marcina Michalskiego.

Rada Nadzorcza spółki CPK wybrała w postępowaniu kwalifikacyjnym Filipa Czernickiego na prezesa Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz Marcina Michalskiego na członka zarządu.

 

Do prowadzonego postępowania konkursowego na stanowisko prezesa zarządu wpłynęło osiem aplikacji, zaś w konkursie na członka zarządu - 10 zgłoszeń - poinformowało CPK.

 

ZOBACZ: Jest następca Daniela Obajtka. Ireneusz Fąfara nowym prezesem Orlen

 

Filip Czernicki objął stanowisko w piątek, zaś Marcin Michalski zacznie pełnić swoją funkcję w poniedziałek, 22 kwietnia.

Nowy szef CPK wybrany. Kim jest Filip Czernicki?

W komunikacie spółki czytamy, że Czernicki "ma kilkunastoletnie doświadczenie w branży lotniczej i zarządzaniu zespołami ludzkimi". Pracował w P.P. Porty Lotnicze, gdzie m.in. nadzorował rozbudowę Lotniska Chopina. Przez kilka lat pełnił funkcję prezesa Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów oraz pełnomocnikiem ds. uruchomienia lotniska w Modlinie.

 

Filip Czernicki
Filip Czernicki

 

Czernicki jest doktorem nauk prawnych, radcą prawnym i wykładowcą akademickim. Specjalizuje się w prawie lotniczym, prawie spółek, prawie organizacji pozarządowych oraz zarządzaniu projektami i doradztwie biznesowym. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Marcin Michalski członkiem zarządu CPK

CPK podaje w komunikacie, że Marcin Michalski jest "doświadczonym menagerem". Przez ostatnie trzy lata pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w Banku Ochrony Środowiska. Wcześniej przez ponad 20 lat związany był z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

 

Michalski jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie oraz Akademii Finansów w Warszawie. Ukończył także studia Executive MBA w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu.

Marta Stępień / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie