Jest następca Daniela Obajtka. Ireneusz Fąfara nowym prezesem Orlen

Polska
Jest następca Daniela Obajtka. Ireneusz Fąfara nowym prezesem Orlen
Polsat News
Ireneusz Fąfara nowym prezesem Orlenu

Ireneusz Fąfara został nowym prezesem Grupy Orlen. Jego zastępcą będzie Witold Literacki. Obaj obejmą nowe funkcje w czwartek. Fąfara, wspierany przez PSL, przez wiele lat zarządzał spółką Orlenu na Litwie.

Rada nadzorcza powołała Ireneusza Fąfarę na funkcję prezesa zarządu Orlenu. Wiceprezesem ds. korporacyjnych i pierwszym zastępcą został Witold Literacki. Obaj obejmą nowe stanowiska w czwartek. 

Ireneusz Fąfara nowym prezesem Orlenu

Koncern podkreślił, że Fąfara to "ekspert doskonale znający sektor paliwowy i wyzwania związane z transformacją energetyki".

 

W przeszłości pracował już w Orlenie - od 2010 roku kierował litewską spółką ówczesnego PKN Orlen - Orlen Lietuva, dawniej Mazeikiu Nafta w Możejkach. Ze stanowiska ustąpił na początku 2018 roku. Przed przejściem do PKN Orlen, od 2007 roku, był prezesem BGK.

 

Ireneusz Fąfara jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

 

Ireneusz Fąfara
Nowy prezes Orlenu Ireneusz Fąfara

Zastępcą prezesa Orlenu został Witold Literacki

Witold Literacki został powołany na pełniącego obowiązki prezesa Orlenu na początku lutego.

 

Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego, Wydział Nauk Społecznych oraz MBA w Lubelskiej Szkole Biznesu przy współpracy z University of Central Lancashire w Wielkiej Brytanii.

 

Koncern zaznaczył, że Literacki jest "ekspertem w dziedzinie finansów i podatków, od wielu lat związanym zawodowo z branżą paliwowo-energetyczną".

 

Grupa Orlen to koncern posiadający rafinerie w Polsce, w Czechach i na Litwie, gdzie ma również sieć stacji paliw, jak również w Niemczech, na Słowacji, na Węgrzech oraz w Austrii.

Marta Stępień / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie