Aleksandra Dulkiewicz zaskoczyła na scenie. "Jest w moim życiu ktoś bardzo ważny"

Polska
Aleksandra Dulkiewicz zaskoczyła na scenie. "Jest w moim życiu ktoś bardzo ważny"
Polsat News
Aleksandra Dulkiewicz zaprosiła na scenę swojego partnera

Aleksandra Dulkiewicz podczas wieczoru wyborczego po raz pierwszy oficjalnie pojawiła się publicznie ze swoim partnerem. Prezydentka Gdańska zaprosiła mężczyznę na scenę. - Przeżył naszą pierwszą wspólną kampanię. Z kolejną będzie już będzie łatwiej - mówiła.

Jak wynika sondażu exit poll przygotowanego przez Ipsos dla Telewizji Polsat, TVN i TVP, Aleksandra Dulkiewicz z wynikiem 62,3 proc. wygrywa w wyborach na prezydenta Gdańska. Kandydatka popierana przez Koalicję Obywatelską i stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska, została wybrana na kolejną kadencję.


- Jest kilka osób, którym w szczególny sposób chcę podziękować - mówiła Dulkiewicz podczas niedzielnego wieczoru wyborczego. Polityczka zapraszała na scenę bliskie jej osoby.

 

- Od dwóch lat jest w moim życiu ktoś bardzo, bardzo ważny. Jakub, zapraszam, chodź tutaj - powiedziała w pewnym momencie.

 

ZOBACZ: Ile województw dla KO i PiS? Wyborcza mapa Polski może się jeszcze zmienić

 

Polityczka przywitała się z partnerem, który wszedł na scenę, następnie kontynuowała podziękowania: - Przeżył naszą pierwszą wspólną kampanię. Z kolejną będzie już będzie łatwiej, wiesz?

 

- Damy radę - odpowiedział jej mężczyzna.

 

Wideo: Prezydent Gdańska w uścisku z partnerem. "Jest w moim życiu ktoś bardzo ważny"

 


Dulkiewicz i jej partner nie pojawiali się do tej pory na oficjalnych wydarzeniach.

Wybory samorządowe 2024. Wyniki exit poll w Gdańsku

W tegorocznych wyborach na prezydenta Gdańska drugie miejsce z poparciem 12,2 proc. zdobył kandydat Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Rakowski - wynika z badania exit poll.

 

Trzecie miejsce z wynikiem 6,6 proc. zajął Andrzej Pecka, reprezentujący komitet Wspólna Gdańska Droga 2050.

 

Aleksandra Dulkiewicz w samorządzie działa od 14 lat. Wtedy po raz pierwszy została miejską radną. Drugą kadencję w tej roli zapewniła sobie również cztery lata później. 

 

W 2017 roku została zastępcą prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Dwa lata później, po zabójstwie polityka zaczęła pełnić obowiązki włodarza miasta.

 

Anna Nicz / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie