GIS ostrzega przed pieprzem. Przekroczone normy pestycydów

Polska
GIS ostrzega przed pieprzem. Przekroczone normy pestycydów
Pixabay (Zdj. ilustracyjne)

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie o skażonej pestycydami partii suszonego pieprzu syczuańskiego. W komunikacie powiadomiono o wycofaniu produktu ze sklepów.

W poniedziałek Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie w sprawie partii suszonego pieprzu syczuańskiego sprowadzonego z Chin. Informację o przekroczeniu dopuszczalnych norm przekazał System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF).

 

W syczuańskim pieprzu wykryto "wysoki poziom obecności węglowodorów aromatycznych olejów mineralnych (MOAH) oraz przekroczenie najwyższych dopuszczalnych poziomów pozostałości 10 pestycydów". 

Szkodliwa partia pieprzu syczuańskiego

W związku ze stwierdzonym skażeniem partii produktu, GIS uznał produkt "za szkodliwy dla zdrowia ludzi" i nie należy go spożywać.

 

Chodzi o pieprz marki "Dried Sichuan Pepper marki Golden Lion" sprzedawany w 300-gramowych opakowaniach. Produkt pochodzi z Chin, importerem jest  Asian Food Group z siedzibą w Holandii. 

 

Numer partii produktu to 230702, data minimalnej trwałości: 31.12.2026 - informacje te znajdziemy na opakowaniu pieprzu.

 

ZOBACZ: GIS ostrzega przed partią hamburgerów drobiowych. Wykryto salmonellę

 

Na stronie GIS znajdziemy też zdjęcia wycofanej przyprawy.

 

Urzędnicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej  "monitorują proces wycofania kwestionowanego produktu przez odbiorców w Polsce" - zapewnia państwowy organ. 

Aleksandra Kozyra / anw / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie