Wybory 2024. Wrocław nie wybrał prezydenta. Wyniki exit poll

Polska
Wybory 2024. Wrocław nie wybrał prezydenta. Wyniki exit poll
PAP/Maciej Kulczyński

Wrocławianie nie wskazali, kto przez kolejnych pięć lat będzie odpowiedzialny za ich miasto. Za dwa tygodnie ruszą do drugiej tury wyborów. Jak wynika z sondażu exit poll Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP, w walce o fotel prezydenta zostali Jacek Sutryk i Izabela Bodnar.

Za dwa tygodnie wrocławianie po raz kolejny ruszą do urn wyborczych, żeby rozstrzygnąć, kto przez kolejnych pięć lat będzie prezydentem ich miasta.

Wybory prezydenckie we Wrocławiu. Wyniki exit poll

W pierwszej turze, jak wynika z sondażu exit poll, najlepszym wynikiem może pochwalić się aktualny prezydent Jacek Sutryk (KWW Jacek Sutryk Lewica i Samorządowcy), który otrzymał 38,9 proc. poparcia. Za dwa tygodnie w bezpośredniej rywalizacji zmierzy się z Izabelą Bodnar (KWW Trzecia Droga), która dostała 31,4 proc. 

 

ZOBACZ: "Potwierdził, że jest liderem". Donald Tusk zachwycony wynikiem

 

Najwyższy wynik spośród kandydatów, których nie będzie już na listach 21 kwietnia osiągnął Łukasz Kasztelowicz (KW PiS) - 13,7 proc. Kolejny byli Jerzy Michalak (KW Bezpartyjni Samorządowcy) 7,9 proc., Robert Grzechnik (KWW Konfederacja PJJ Bezpartyjni) 4,9 proc. i Grzegorz Prigan (KWW Wrocławianie dla Wrocławia) 3,2 proc. 

 

Sondaż exit poll. Czym jest?

Sondaże exit poll przeprowadzane są w dniu wyborów. Sondaże opracowane na podstawie tych badań są wstępnymi wynikami, które mogą być obarczone wyższym błędem statystycznym, ponieważ wyborcy nie zawsze podają odpowiedzi zgodne ze stanem faktycznym.

 

Podczas wyborów samorządowych 2024 ankieterzy Ipsos pojawili się przed 970 lokalami wyborczymi. Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, Gdańsk, Rzeszów - to sześć miast, w których przeprowadzono badania. 

 

Na ich podstawie podano też pierwsze sondażowe wyniki dotyczące frekwencji oraz procentowe poparcie do sejmików województw dla ogólnopolskich komitetów wyborczych w skali całego kraju.

Artur Pokorski / ml / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie