Wojna Izraela z Hamasem. Donald Trump: Benjamin Netanjahu powinien szybko zakończyć wojnę

Świat
Wojna Izraela z Hamasem. Donald Trump: Benjamin Netanjahu powinien szybko zakończyć wojnę
AP/Yuki Iwamura
Donald Trump

- Nie podoba mi się sposób, w jaki Izrael prowadzi wojnę - powiedział były prezydent USA Donald Trump. Dodał, że premier Benjamin Netanjahu powinien ją "szybko zakończyć i wrócić do normalności". Trump zauważył, że Izrael przegrywa wojnę pod względem wizerunkowym.

Były prezydent USA Donald Trump wyraził opinię na temat wojny w wywiadzie radiowym prowadzonym przez konserwatywnego publicystę Hugh Hewitta.

 

Trump został dwukrotnie zapytany, czy "jest z Izraelem na 100 proc.". Były prezydent nie odpowiedział jednoznacznie. Dodał, że radziłby premierowi Izraela, "aby zakończył wojnę, by mieć ją z głowy i powrócić do normalności".

Wojna Izraela z Hamasem. Donald Trump: Izrael przegrywa wizerunkowo

- Nie jestem pewien, czy podoba mi się sposób, w jaki to robią, bo muszą osiągnąć zwycięstwo. Trzeba osiągnąć zwycięstwo, a im zajmuje to długi czas - ocenił. - Muszą skończyć to, co zaczęli, i zrobić to szybko - dodał.

 

Trump powiedział też, że "nie cierpi" podejścia Izraela pod względem wizerunkowym.

 

- Każdej nocy publikują najbardziej haniebne, najokropniejsze nagrania  zawalających się budynków. Nie powinni tego robić - przekazał były prezydent USA. - Jak dla mnie, to nie sprawia, że wyglądają na twardych - ocenił i dodał, że "przegrywają wojnę PR-owo. Przegrywają ją mocno".

 

ZOBACZ: USA. Problemy finansowe Donalda Trumpa. Mogą mu skonfiskować aktywa

 

Podobne opinie jeszcze przed atakiem na wolontariuszy w Gazie Trump wygłosił w wywiadzie dla izraelskiej gazety "Israel Hajom".

 

Powiedział wówczas, że "tylko głupiec nie zachowałby się tak jak Izrael" po zamachach Hamasu, ale przestrzegł, że Izrael traci poparcie świata i musi szybko zakończyć tę wojnę.

Michał Blus / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie