Protest w Hadze. Greta Thunberg zatrzymana przez policję

Polska
Protest w Hadze. Greta Thunberg zatrzymana przez policję
PAP/EPA/RAMON VAN FLYMEN
Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg została zatrzymana podczas protestu w Hadze

Greta Thunberg została zatrzymana przez policję podczas dużej demonstracji klimatycznej w Hadze - podał w sobotę Reuters. Szwedzka aktywistka klimatyczna wraz z członkami grupy Extinction Rebellion blokowała holenderską autostradę A12.

Demonstranci, którzy chcieli zablokować Utrechtsebaan, ostatni odcinek autostrady A12 w pobliżu Hagi, zostali zatrzymani przez policję - donosi holenderski "The Telegraaf". 

 

Portal podał, że w miejscu protestu pojawiły się duże siły policji wsparte przez oddział konny. "Podjęto już odpowiednie działania, takie jak umieszczenie płotów wokół tuneli nad autostradą. Armatka wodna też jest gotowa" - czytamy. 

Policja zatrzymała Gretę Thunberg

W grupie zatrzymanych aktywistów klimatycznych znalazła się Greta Thuberg. Policja zapowiedziała reszcie demonstrantów, że jeśli nie odblokują jezdni, również zostaną zatrzymani. 

 

ZOBACZ: Holandia. Śmiertelny wypadek na budowie. Jedna z ofiar to Polak

 

Jak podaje Reuters, Szwedka została umieszczona w dużym autobusie wraz z innymi protestującymi.

 

To kolejny raz w tym roku, gdy Thunberg trafia w ręce służb. Na początku roku działaczka klimatyczna zasiadła na ławie oskarżonych za blokowanie ulicy przed hotelem InterContinental w Londynie. W ten sposób nastolatka chciała zaprotestować przeciw konferencji sektora naftowo-gazowego.

Protest na autostradzie pod Hagą

Demonstranci usiłują zablokować Utrechtsebaan, ostatni odcinek autostrady A12 w pobliżu Hagi.

 

Kordon funkcjonariuszy otoczył około stu demonstrantów, którzy usiedli na drodze. 

 

Extinction Rebellion upodobało sobie holenderską A12. Aktywiści pojawili się na niej po raz 37. Tym razem wyrażali w ten sposób swój sprzeciw wobec stosowania paliw kopalnych. 

Artur Pokorski / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie