TikTok STEM w Europie. Na czym polega nowa funkcja?

Technologie polsatnews.pl
TikTok STEM w Europie. Na czym polega nowa funkcja?
Flickr.com
TikTok. Nowa funkcja dla użytkowników

TikTok wprowadził w Europie nową funkcję, która z pewnością spodoba się wielu jego użytkownikom. Chodzi o STEM, czyli nową kartę w aplikacji, której celem będzie popularyzacja treści związanych między innymi z nauką ścisłą i technologią. Wraz z nową funkcją wprowadzono również rozwiązania, które zadbają o odpowiednią rzetelność publikowanych materiałów. 

Czym jest TikTok STEM i jak działa?

Jest to nowa karta w aplikacji, która zawiera treści związane z nauką, technologią, inżynierią i matematyką. STEM, w skrócie od angielskich słów Science, Technology, Engineering, Mathematics, ma ułatwić wyszukiwanie treści z powyższych obszarów tematycznych i łączyć użytkowników o wspólnych zainteresowaniach. 


Karta TikTok STEM jest dostępna od 2 kwietnia dla użytkowników z Wielkiej Brytanii i Irlandii. U pozostałych użytkowników z Europy nowa funkcjonalność TikToka ma się pojawić w ciągu kilku najbliższych tygodni. Znajdzie się obok karty "Dla Ciebie".

 

ZOBACZ: Ultimatum dla TikToka. Amerykanie dają właścicielom pół roku na sprzedaż serwisu

 

"Wierzymy, że możliwość odkrywania jest podstawą w doświadczaniu TikToka, dlatego platforma nieustannie stara się pomagać swojej społeczności w odnajdywaniu nowych i wartościowych treści. Mamy nadzieję, że uruchomienie kanału STEM w całej Europie będzie stanowić źródło inspiracji dla nowego pokolenia inżynierów, matematyków i entuzjastów nauk ścisłych" - przekazała Marlène Masure, dyrektorka generalna ds. operacyjnych TikTok dla regionu EMEA.


Wcześniej wspomniana funkcja była dostępna już w Stanach Zjednoczonych i odniosła niemały sukces. 

TikTok zadba o rzetelność treści

Pomysł wykorzystania TikToka do promowania filmików dostarczających dużą dawkę rzetelnej wiedzy wydaje się jak najbardziej uzasadniony. W szczególności, że ma on w dużej mierze dotyczyć najmłodszych użytkowników aplikacji. Co jednak ze wspomnianą rzetelnością, która może u wielu osób budzić obawy? 


TikTok poinformował o poszerzeniu partnerstwa z Common Sense Networks i Poynter Institute. To właśnie te podmioty mają być odpowiedzialne za weryfikację publikowanych materiałów. Dzięki temu w karcie STEM mają pojawiać się rzetelne i wysokiej jakości treści. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie