Nie żyje Stanisława Ryster. Prezenterka i dziennikarka miała 81 lat

Polska
Nie żyje Stanisława Ryster. Prezenterka i dziennikarka miała 81 lat
TRICOLORS/East News
Stanisława Ryster miała 81 lat

Stanisława Ryster nie żyje. Znana prezenterka telewizyjna i dziennikarka zmarła w wieku 81 lat. W latach 1975–2006 była prowadzącą teleturnieju "Wielka Gra".

Informację o śmierci Stanisławy Ryster w rozmowie z redakcją Onet Kultura potwierdziła rodzina dziennikarki. Potwierdzenie pojawiło się również w mediach społecznościowych ze strony jej znajomego.

Zmarła Stanisława Ryster. Prowadząca "Wielką Grę" miała 81 lat

"Zmarła Stanisława Ryster. Jeśli ktoś był legendą TVP, to Ona na pewno. Pochwalę się - w jednym z wywiadów powiedziała, że spotkała się niedawno z 'jednym ze swoich ulubionych graczy'. Potwierdziła mi potem, że to chodziło o mnie - tydzień wcześniej zaprosiłem Ją na kawę..." - napisał na platformie X Mariusz Machnikowski, wielokrotny zwycięzca "Wielkiej Gry".

 

Pojawiły się też pierwsze informacje o pogrzebie Stanisławy Ryster, który według informacji uzyskany przez "Fakt" odbędzie się 10 kwietnia o godz. 13.30 na Starych Powązkach w Warszawie. W tym miejscu są też pochowani wszyscy pozostali prezenterzy popularnego programu.

Nie żyje Stanisława Ryster. Kim była?

Stanisława Ryster urodziła się 2 maja 1942 we Lwowie. Była prawniczką i prezenterką telewizyjną związaną z Telewizją Polską. W latach 1975 - 2006 prowadziła teleturniej "Wielka Gra".

 

Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Katowicach, a następnie studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Stanisława Ryster 1966 rozpoczęła pracę w telewizji, gdzie początkowo prowadziła programy i teleturnieje młodzieżowe. W 1975 została gospodynią teleturnieju "Wielka Gra" w TVP, który prowadziła nieustająco do 2006. Program został jednak bez jej wiedzy zdjęty z anteny, o czym dowiedziała się w ostatniej chwili. Wówczas obiecała sobie, że do TVP już nie powróci. 

 

ZOBACZ: Nie żyje Jerzy Kasperczyk. Współzałożyciel firmy Maspex miał 62 lata

 

Po rozstaniu z publicznym nadawcą Stanisława Ryster podjęła decyzję o rezygnacji z życia publicznego. Chroniła swoje życie prywatne. Dwukrotnie wychodziła za mąż. Z Włodzimierzem Ryserem ma córkę, Martę.

 

W 2010 powróciła do Telewizji Polskiej, przygotowując program "Wielka Gra - na bis" na antenie TVP Polonia. Brała też udział w kilku kampaniach reklamowych. 

 

W 1998 r. otrzymała nagrodę "Super Wiktor" dla osobowości telewizyjnej za całokształt twórczości. Natomiast w 1999 r. uplasowała się na piątym miejscu w plebiscycie Telekamery.

Michał Blus / /dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie