Nie żyje Jerzy Kasperczyk. Współzałożyciel firmy Maspex miał 62 lata

Polska
Nie żyje Jerzy Kasperczyk. Współzałożyciel firmy Maspex miał 62 lata
maspex.com
Współzałożyciel firmy Maspex miał 62 lata

Zmarł Jerzy Kasperczyk. Współzałożyciel firmy spożywczej Maspex miał 62 lata. Biznesmen regularnie trafiał na listę 100 najbogatszych Polaków magazynu "Forbes".

"Dziennik Polski" poinformował, że Jerzy Kasperczyk zmarł 26 marca, jednak informacja o jego śmierci została podana do publicznej wiadomości 2 kwietnia, w dzień jego pogrzebu. Biznesmen miał 62 lata. Przyczyna śmierci nie została ujawniona.

 

W 1990 roku Jerzy Kasperczyk wraz z czwórką wspólników założyli firmę Maspex. Obecnie jest to największa prywatna firma spożywcza w Polsce oraz jedna z największych firm spożywczych w Europie Środkowo-Wschodniej. W związku ze śmiercią Kasperczyka na stronie internetowej firmy Maspex pojawiła się czarna wstążka.

 

ZOBACZ: Janusz Filipiak nie żyje. Współzałożyciel Comarchu miał 71 lat

 

Do Grupy Maspex należą takie marki jak: Tymbark, Łowicz, Kubuś, Krakus, Tiger, Tarczyn i Kotlin. W 2023 roku przychody firmy wyniosły ponad 15 mld zł.

 

Portal Interia Biznes przypomina, że Jerzy Kasperczyk regularnie znajdował się w kolejnych edycjach listy stu najbogatszych Polaków magazynu "Forbes". W 2023 roku z majątkiem szacowanym na 1,59 mld złotych zajął 44. miejsce. "Kontroluje 16,5 proc. udziałów, ale nie angażuje się w bieżące zarządzanie spółką" - pisał wtedy o współzałożycielu firmy Maspex "Forbes".

Dawid Kryska / sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie