Bohater we Włoszech. Maszynista przed śmiercią uratował pasażerów

Świat
Bohater we Włoszech. Maszynista przed śmiercią uratował pasażerów
Wikipedia/Manny Mannheimer
Maszynista stał się bohaterem we Włoszech

Bohaterem w całych Włoszech stał się 61-letni Antonio D'Acci. Maszynista z niemal czterdziestoletnim doświadczeniem w trakcie prowadzenia pociągu dostał zawału serca. Pomimo dolegliwości udało mu się zaciągnąć hamulec i bezpiecznie zatrzymać pociąg z 87 pasażerami. Maszynista nie przeżył.

Antonio D'Acci, który pociągami we Włoszech jeździł od 1986 roku, w trakcie przejazdu z Pescary do Sulmony w Abruzji dostał zawału serca. Mimo silnego bólu w klatce piersiowej, maszynista zachował przytomność umysłu. Ostatkiem sił zaciągnął hamulce i zatrzymał skład.  

Włochy. Maszynista stał się bohaterem

61-latek uratował tym samym życie 87 pasażerów i zapobiegł katastrofie. Kiedy pociąg się zatrzymał, konduktor wezwał na miejsce pogotowie i udzielił pierwszej pomocy maszyniście. Jego życia nie udało się jednak uratować.
 

ZOBACZ: Problem z niedźwiedziami na Słowacji. Dwa incydenty w 48 godzin


Bohaterski czyn maszynisty poruszył całe Włochy. Jak przekazuje termolionline.it lokalne władze zaproponowały, aby jeden z dworców kolejowych nazwać imieniem Antonio D’Acci.

 

W mediach społecznościowych podjęto dyskusję na temat odpoczynku pracowników kolei i zmian, które narażają ich na nadmierny stres oraz zmęczenie.   

 

ZOBACZ: Zaczęło się. Włochy blokują ChatGPT jako pierwszy zachodni kraj.


Partia Ruch Pięciu Gwiazd złożyła wniosek do rządu, aby zawód maszynisty traktować jako pracę o szczególnych warunkach. Wiązałoby się to ze reorganizacją godzin pracy oraz dłuższym odpoczynkiem między kolejnymi zmianami. 
 
W Poniedziałek Wielkanocny w kościele San Francesco w Termoli odbył się pogrzeb maszynisty.  

Aldona Brauła / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie