Wichury w Tatrach. Wstrzymano sprzedaż biletów na szlaki

Polska
Wichury w Tatrach. Wstrzymano sprzedaż biletów na szlaki
Polsat News
W Tatrach wieje porywisty wiatr

Wstrzymujemy sprzedaż biletów na wszystkich punktach wejścia do Tatrzańskiego Parku Narodowego - czytamy w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych .Zawieszono też kursowanie wozów konnych do Morskiego Oka. W górach wciąż obowiązują alerty pierwszego stopnia przed porywistym wiatrem.

"Odradzamy dziś wszelkie wyjścia w Tatry. W górach wieje bardzo silny i porywisty wiatr, który dzisiaj się wzmaga. Na szlaki łamią się gałęzie i drzewa, co stanowi duże zagrożenie dla zdrowia i życia" - informuje Tatrzański Park Narodowy w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych.  

Wichury w Tatrach. Ważne informacje dla turystów

Wstrzymana została sprzedaż biletów na wszystkie szlaki. Nie kursują również wozy konne, które dowożą turystów do Morskiego Oka. Nieczynna jest kolej linowa na Kasprowy Wierch. 

 

ZOBACZ: Prognoza pogody. Bąbel ciepła w części Polski. Na tym dobre wiadomości się kończą

 

"Wszystkich komentujących, których nie ma na miejscu, zapewniamy, że to nie jest żart" - zaznaczono w komunikacie, z uwagi na dzień 1 kwietnia, czyli prima aprilis. 

Wichury w Tatrach. Obowiązują ostrzeżenia pogodowe

"Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu" - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

 

W wyższych partiach gór prędkość wiatru przekracza 100 km/h. 

 

Ostrzeżenia obowiązują od godz. 9:00 do godz. 18:00. Niewykluczone, że zostaną przedłużone. 

 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie