Benjamin Netanjahu. Premier Izraela czasowo ustępuje. Jest poważnie chory

Świat
Benjamin Netanjahu. Premier Izraela czasowo ustępuje. Jest poważnie chory
Wikimedia Commons
Premier Izraela Benjamin Netanjahu

Premier Izraela Benjamin Netanjahu tymczasowo ustąpi ze stanowiska - powiadomił Kneset. Jak przekazano w komunikacie, zmiana wiąże się z chorobą izraelskiego polityka. Obowiązki Netanjahu przejmie minister sprawiedliwości Jariw Levin.

Komunikat w sprawie premiera Izraela zamieszczono na stronie internetowej Knesetu. "W sobotni wieczór podczas rutynowej kontroli u premiera Netanjahu zdiagnozowano przepuklinę. Premier uda się do szpitala na operację. Zostanie ona przeprowadzona w pełnym znieczuleniu" - podano.

Premier Izraela ustępuje ze stanowiska. Trafi do szpitala

Jak przekazano, decyzja o zmianie została podjęta w sobotę wieczorem. "Stanowisko premiera przejmie minister sprawiedliwości Jariw Levin" - wskazano.

 

Urzędnik w Kancelarii Premiera Ein Karem powiadomił, że operacja Netanjahu odbędzie się jeszcze w niedzielę wieczorem o godz. 21 w szpitalu Hadessah.

Benjamin Netanjahu w szpitalu. W nocy przeszedł operację

Nie jest to pierwszy raz, kiedy pojawiają się informacje o złym stanie zdrowia Benjamina Netanjahu. W lipcu ubiegłego roku podawano, że premier Izraela trafił do szpitala po tym, jak źle się poczuł.

 

W szpitalu przeszedł wtedy operację, podczas której wszczepiono mu rozrusznik serca. - Czuję się świetnie, ale muszę słuchać moich lekarzy - mówił.

 

ZOBACZ: Polska potępia plany Izraela. MSZ wydało komunikat

 

W czasie, gdy Netanjahu zmaga się z problemami zdrowotnymi, w kraju wzmagają się antyrządowe nastroje. W sobotę tysiące Izraelczyków uczestniczyło w demonstracjach, podczas których domagali się ustąpienia Netanjahu i rozpisania nowych wyborów. Premier krytykowany jest m.in. ze względu na brak planu zakończenia wojny i opóźnianie negocjacji w sprawie zakładników przetrzymywanych przez Hamas.  

anw/ac / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie