Przeszukania ABW. Służby weszły do budynków księży Sercanów

Polska
Przeszukania ABW. Służby weszły do budynków księży Sercanów
Zdjęcie ilustracyjne / ABW
Akcja ABW w budynkach Księży Sercanów

Służby weszły do trzech budynków należących do księży Sercanów - wynika z ustaleń Interii. Prawdopodobnie ma to związek z gromadzeniem materiałów dowodowych ws. nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości. Jedną z zatrzymanych ma być osoba duchowna.

Przypomnijmy, że we wtorek Prokuratura Krajowa poinformowała, że w 25 różnych miejscach na terenie kraju, na polecenie prokuratorów zajmujących się badaniem wykorzystania środków z Funduszu Sprawiedliwości, trwają przeszukania. 

Przeszukania ws. Funduszu Sprawiedliwości. Zatrzymano księdza

W rozmowie z Interią rzecznik Prowincji Polskiej Księży Sercanów ks. Włodzimierz Płatek SCJ rzecznik przekazał, że we wtorek o godz. 6 rano służby weszły do trzech budynków należących do księży Sercanów - w Warszawie, Stopnicy i w Stadnikach.

 

- Wylegitymowali się i okazali nakaz z Prokuratury Krajowej - poinformował ks. Włodzimierz Płatek SCJ. 

ZOBACZ: Służby u Zbigniewa Ziobry. Przeszukania także u innych polityków

 

Chodzi o lokalizacje związane z fundacją Profeto oraz księdzem Michałem Olszewskim, który był jednym z beneficjentów Funduszu Sprawiedliwości. Na pytanie o zatrzymanie ks. Olszewskiego, rzecznik powiedział, że nie posiada takich informacji. Przekazał jedynie, że czynności przebiegały w "kulturalnej atmosferze".

 

Jak nieoficjalnie dowiedziała się portal, jedną z osób zatrzymanych w sprawie Funduszu Sprawiedliwości jest osoba duchowna.

Akcja ABW. Prokuratura Krajowa poinformowała o szczegółach

O szczegółach dochodzenia poinformował na konferencji prasowej prokurator Przemysław Nowak.

 

- W sprawie Funduszu Sprawiedliwości zatrzymano cztery osoby: trzech urzędników z Ministerstwa Sprawiedliwości związanych z funduszem oraz jedną osobę, która jest beneficjentem funduszu - przekazał. Zostały one odprowadzone do prokuratury i czekają na postawienie im zarzutów. 

 

ZOBACZ: Przeszukania w domach polityków. "Cztery osoby doprowadzono do prokuratury"

 

Przedstawiciel Prokuratury Krajowej przekazał również, że "w tej chwili w ramach tego zespołu pracuje pięciu prokuratorów. Zespół rozpoczął działanie, zaczął uzyskiwać dowody, w tym dokumentację, zeznania świadków. Łącznie ta dokumentacja i ten inny materiał dowodowy został ujęty obecnie w 99 tomach akt". 

Agata Sucharska / pbi / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie