Pogoda na 25 marca. Zbliża się ostatni zimny dzień w marcu

Pogoda
Pogoda na 25 marca. Zbliża się ostatni zimny dzień w marcu
Wikimedia commons
Ciepło jest już blisko, ale najpierw… popada śnieg!

Front, który importuje nad środkową Europę chłodne powietrze z północy zaczyna już słabnąć. Jeszcze dziś będzie on główną siłą sprawczą w pogodzie, jednak już niebawem, najpewniej od wtorku-środy, z przytupem ruszy ocieplenie.

Zobacz więcej

Pogoda na 25 marca. Zimny poranek z zachmurzeniem, rozpogodzeniami i opadami 

Dzisiejszy poranek będzie jeszcze chłodny. Słupki rtęci w całej Polsce pokażą od 2 do maksymalnie 4 stopni na plusie. Praktycznie w całym paśmie Karpat możliwe niewielkie przymrozki - w Tatrach nawet do dwóch kresek poniżej zera. Podobnych wartości mogą spodziewać się mieszkańcy Bieszczad. 

 

ZOBACZ: Pogoda nie rozpieszcza. Śnieg nie tylko w Karpatach

 

Od samego rana nad nasze dzielnice północne "zanurkuje" niż znad Meklemburgii i Dani. W parze z nim nad Polską zameldują się chmury piętra niskiego i średniego. Opady deszczu mogą szczególnie dać się we znaki na Pomorzu, w Wielkopolsce oraz w północnej części Dolnego Śląska. 


W Beskidach i w masywie Śnieżki możliwe znaczące opady śniegu. Szanse na rozpogodzenia rysują się tylko na wschodzie ze szczególnym wskazaniem na ziemię lubelską i Podkarpacie.

Chłód, deszcz i… deszcz ze śniegiem na południowym wschodzie

Nie będzie to zbyt ciepły dzień. W szczycie słupki rtęci w niemal całej Polsce będą pokazywać od 5 do 7 stopni. Odrobinę chłodniej, ze wskazaniami zbliżonymi do +3 kresek na ziemi łódzkiej. W Karkonoszach i Tatrach okolice zera. Istnieją więc pewne (choć nieduże) szanse na to, że pokrywa śnieżna utrzyma się tam przez kilkanaście godzin.

 

ZOBACZ: "Lodowy jęzor" na drogach. Alerty IMGW


Lokalne opady będą przeplatały się z licznymi momentami, gdy na niebie królować będzie słońce. W niemal całej Polsce popada deszcz, jednak są spore szanse na to, że w Małopolsce, na Kielecczyźnie oraz na Podkarpaciu poprószy też śnieg. Raczej nie zanosi się na burze, jednak warto ubrać się ciepło - silniejsze podmuchy wiatru sprawą, że realna termika może być jeszcze niższa niż ta, jaką podpowiadać będą termometry.

Wieczór i noc zimne, ale pogodne

Wszystkie znaki w pogodzie wskazują na to, że opady ustaną krótko po zachodzie słońca. Najszybciej rozpogodzi się na ziemi lubuskiej, Pomorzu Zachodnim i Dolnym Śląsku. Późnym wieczorem ładne, rozgwieżdżone niebo będzie można podziwiać z niemal dowolnego miejsca w kraju. Chmury piętra średniego i wysokiego najdłużej utrzymają się nad regionami znajdującymi się na prawym brzegu rzeki Wisły.

 

ZOBACZ: Pogoda na Wielkanoc. To będzie spore zaskoczenie


Temperatury dość wyrównane, zbliżone do 1-3 stopni Celsjusza w całej Polsce. Co warto odnotować, w całym paśmie Sudetów i Karpat bardzo prawdopodobne są niewielkie przymrozki. Warto o tym pamiętać zwłaszcza na szosach i odpowiednio dopasować prędkość do warunków panujących na zewnątrz. 

kg / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie