Tragiczny wypadek na A4. Trzy osoby nie żyją, są ranni

Polska
Tragiczny wypadek na A4. Trzy osoby nie żyją, są ranni
Google Maps/Polsat News/fot. ŁŚ
W wypadku zginęły trzy osoby

Na autostradzie A4 w miejscowości Jarostów (woj. dolnośląskie) zderzyły się ciężarówka i bus. Nie żyją trzy osoby, a kolejnych pięć jest rannych. Droga w kierunku Zgorzelca jest całkowicie zablokowana.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dostała zgłoszenie o wypadku pod Wrocławiem w niedzielę o godz. 6:30. 

 

- Na wysokości 117,5 km między węzłami Udanin i  Gościsław, doszło do zderzenia pojazdu ciężarowego z busem - przekazał Polsatnews.pl dyżurny GDDKiA. - Trzy osoby nie żyją, pięć zostało rannych - dodał.

Wypadek na A4. Zderzenie busa z ciężarówką

Jak poinformował mł. asp. Jakub Udała z KP PSP w Środzie Śląskiej, w wypadku uczestniczyło w sumie dziewięć osób - jeden kierowca ciężarówki oraz osiem osób podróżujących busem. 

 

- Trzy osoby, pasażerowie busa, poniosły śmierć na miejscu. Chodzi o dwie kobiety i mężczyznę, którego ciało pozostaje zakleszczone w busie - wyjaśniał oficer prasowy strażaków. - Ciężarówka i przygnieciony przez nią bus znajdują się w rowie - próbujemy wydostać zmarłego mężczyznę - dodał strażak. 

 

ZOBACZ: Mykanów. Karambol na autostradzie. Zderzenie czterech ciężarówek

 

Wszystkie pięć rannych osób to osoby, które podróżowały busem. Zostały zabrane do szpitala. Kierowca ciężarówki nie został poszkodowany. 

 

Obecnie zablokowane są wszystkie pasy ruchu w kierunku Zgorzelca. 

 

Przez kilka godzin zablokowany był także ruch w kierunku Wrocławia - na tej stronie jezdni sprzęt potrzebny do wydostania pojazdów w rowu rozstawili strażacy. 

 

Przed godz. 11 ruch w kierunku Wrocławia został odblokowany. 

 

Na miejscu pracują służby ratownicze i policja, a odblokowanie nawet jednego pasa jezdni w stronę Legnicy i niemieckiej granicy może potrwać kilka godzin. 

Aleksandra Kozyra / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie