Pępowo. Czterolatka wpadła do kotła z zupą. Jej stan jest poważny

Polska
Pępowo. Czterolatka wpadła do kotła z zupą. Jej stan jest poważny
Pawel Wodzynski/East News
Dziewczynkę do szpitala zabrał śmigłowiec LPR/zdj. ilustracyjne

Czteroletnia dziewczynka wpadła do dużego naczynia z gotującym się żurkiem. Stało się to w restauracji należącej do jej ojca. Lekarze stwierdzili u dziewczynki niecałe 50 proc. poparzenia powierzchni ciał, a stan ocenili jako poważny.

Do zdarzenia doszło w piątek w restauracji w miejscowości Pępowo koło Gostynia (woj. wielkopolskie). - Córka właściciela lokalu wbiegła do kuchni restauracji i wpadła do kotła z gorąca zupą, który został na chwilę odstawiony na ziemię - przekazała PAP podkom. Monika Curyk z gostyńskiej policji.

 

ZOBACZ: Tatry: Niedźwiedź gonił kobietę. Doszło do tragedii

 

Dziewczynka na pokładzie śmigłowca LPR trafiła do Wielkopolskiego Centrum Leczenia Oparzeń w Ostrowie Wielkopolskim. - Doznała poparzeń poniżej 50 procent powierzchni ciała. Jej stan zdrowia jest poważny, leczenie będzie długofalowe - powiedział ordynator, dr n. med. Witold Miaśkiewicz.

Pępowo. Wypadek w restauracji. Policja wyjaśnia sprawę

Wstępnie ustalono, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. Czterolatka ma głównie oparzenia drugiego stopnia - podał serwis ostrow24.tv. Zdarzenia nie zgłoszono policji tego samego dnia. Funkcjonariusze z Gostynia o sprawie dowiedzieli się w sobotę.

 

- Sprawę przekazano grupie dochodzeniowo-śledczej, którą skierowano na miejsce zdarzenia w celu ustalenia przyczyn i okoliczności sprawy - mówiła podkom. Monika Curyk.

Anna Nicz / polsatnews.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie