Rosja. Pożar w bazie paliw. Miały zaatakować drony

Świat Aleksandra Boryń / sgo / polsatnews.pl
Rosja. Pożar w bazie paliw. Miały zaatakować drony
NewsLubuski/East News
Wybuch pożaru w Rosji po rzekomym ataku dronów. Zdjęcie ilustracyjne.

W drugim największym przedsiębiorstwie naftowym w Rosji doszło do pożaru. Ogień - według informacji przekazywanych przez stronę rosyjską - wybuchł po ataku dronów. Ewakuowano blisko 20 osób, a na miejscu wciąż pracują służby, które próbują zapanować nad ogniem.

W nocy z poniedziałku na wtorek w mieście Orzeł na zachodzie Rosji wybuchł pożar składu paliw drugiego pod względem wielkości rosyjskiego przedsiębiorstwa naftowego. Informacje na ten temat przekazał gubernator obwodu orłowskiego Andriej Kłyczkow. 

Pożar w bazie paliw na terenie Rosji

Według Moskwy ogień pojawił się w bazie paliw "Łukoil" po ataku dronów. Gubernator powiedział, że to bezpośredni atak drona lub jego upadek na teren bazy w wyniku zestrzelenia był bezpośrednią przyczyną.

 

Jak przekazał burmistrz miasta Jurij Parakhin ewakuowano łącznie 17 osób, w tym także osoby przebywające w sąsiednim budynku. Na razie nie ma informacji o ofiarach. Rosyjskie media przekazały, że tymczasowo w zakładzie wstrzymano prace. 

 

ZOBACZ: Papież Franciszek: Ukraina powinna mieć odwagę wywiesić białą flagę

 

Jak wynika z relacji okolicznych mieszkańców, na miejscu pracują służby, a słup dymu i ognia jest widoczny z daleka. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, na których widać ogromny pożar. 

 

Miasto Orzeł położone jest w odległości około 150 kilometrów od granicy z Ukrainą. Portal Ukrainska Prawda przytacza relacje rosyjskich mediów, które informują, że w wyniku ataków "rzekomo ukraińskich dronów" w obwodzie biełgorodzkim przy granicy z Ukrainą siedem miejscowości zostało pozbawionych energii elektrycznej.

Atak Rosjan na Ukrainę

Jednocześnie w nocy 12 marca Rosjanie zrzucili kierowaną bombę lotniczą na dzielnicę mieszkaniową Kupiańska w obwodzie charkowskim, informuje portal. 

 

W ogniu stanęły trzy mieszkania od pierwszego do trzeciego piętra w 5-piętrowym budynku mieszkalnym. Całkowita powierzchnia pożaru wyniosła ok. 150 metrów kwadratowych. W akcję gaszenia ognia było zaangażowanych kilka jednostek straży. Według relacji służb pożar ugaszono o godzinie 04:15.

 

 

 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie