Kreml opublikował "czarną listę". Na niej premierzy Łotwy i Estonii

Świat
Kreml opublikował "czarną listę". Na niej premierzy Łotwy i Estonii
PAP/EPA/MKHAIL METZEL/SPUTNIK/KREMLIN POOL
Prezydent Rosji Władimir Putin

Premierzy Łotwy i Estonii - Evika Silina i Kaja Kallas - znalazły się na czarnej liście opublikowanej przez rosyjskie MSZ. To wykaz polityków z krajów bałtyckich, którzy mają zakaz wjazdu do Federacji Rosyjskiej. Obok szefowych rządów w Rydze i Tallinie, Kreml "wyróżnił" też ministrów spraw zagranicznych Bałtów.

Rosyjska agencja TASS poinformowała, że tamtejszy resort spraw zagranicznych opublikował "czarną listę". Wykaz zawiera nazwiska polityków państw bałtyckich, na których Kreml nałożył zakaz wjazdu na terytorium Federacji Rosyjskiej. 

 

Poza szefowymi rządów w Rydze i Tallinie, na liście są też szefowie wielu resortów, m.in. ministrowie spraw zagranicznych Łotwy, Litwy i Estonii - Krisjanis Karins, Gabrielius Landsbergis i Margus Tsahkna.

Czarna lista Kremla. "Politycy wrogo nastawieni"

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało listę bałtyckich polityków "najbardziej wrogo nastawionych do Rosji", którym zakazano wjazdu do kraju.

 

ZOBACZ: Rosja. W. Putin zwolnił dowódcę marynarki wojennej po upokarzających porażkach

 

Na liście znalazło się też m.in. nazwisko łotewskiego ministra obrony Andrisa Sprudsa, łotewskiego ministra spraw wewnętrznych Rihardsa Kozlovskisa, dowódcy litewskiej armii - generała Valdemarasa Rupsisa oraz byłych prezydentów Łotwy i byłej prezydent Estonii.

 

"Wcześniej rosyjskie MSZ poinformowało, że Moskwa zakazała wjazdu 347 obywatelom Łotwy, Litwy i Estonii wrogo nastawionym do Rosji, w tym ministrom rządów, członkom parlamentów i osobom publicznym" - podała agencja. 

Artur Pokorski / kg / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie