Ukraina. Rosyjski dron Shahed przegrał z wiatrakiem

Świat
Ukraina. Rosyjski dron Shahed przegrał z wiatrakiem
Pixabay/mil.in.ua

Miał niszczyć ukraińskie cele, a utknął na wiatraku. Policjanci z Mikołajowa na Ukrainie pokazali zdjęcia z nietypowej interwencji. Wysłany przez Rosjan dron Shaded utknął na wysokości 55 metrów nad ziemią.

Jeden z dronów wykorzystanych przez Rosjan do nocnego nalotu na Ukrainę "zabłądził" i utknął w wiatraku energetycznym w obwodzie mikołajowskim. 

 

Bezzałogowiec wbił się w konstrukcję na wysokości 55 metrów nad ziemią - w trudno dostępnym obszarze śmigła turbiny wiatrowej. Jak informuje miejscowa policja, na miejsce wysłano techników specjalizujących się w detonacji materiałów wybuchowych.

 

Według ekspertów uderzenie drona nie spowodowało detonacji głowicy bojowej, ale jego obecność w konstrukcji wytwarzającej energię elektryczną stwarzała poważne niebezpieczeństwo dla okolicznych mieszkańców.

Dron uderzył w wiatrak w Ukrainie. Służby zdetonowały głowicę

Służby wykorzystały do akcji specjalistyczny sprzęt i dźwig, a także wykrywacz metalu, pomocny w zlokalizowany zniszczonych części Shaheda.

 

- Zrobiliśmy otwory i użyliśmy specjalnego sprzętu, aby usunąć niebezpieczną część drona, tak aby nie uszkodzić wiatraka. Po zejściu na ziemię zniszczyliśmy dron w kontrolowanych warunkach - przekazał Mykola Tserusz z mikołajowskiej policji. 

 

ZOBACZ: Ukraina w tarapatach. Sprawdzono stan rezerwy

 

Ukraińskie wojska zniszczyły 33 spośród 37 irańskich dronów Shahed użytych przez Rosjan podczas nocnych ataków na cele w obwodach na wschodzie i południu Ukrainy, w tym m.in. w regionie mikołajowskim - poinformowały w piątek rano ukraińskie Siły Powietrzne.

Aleksandra Kozyra / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie