Robert Biedroń w "Gościu Wydarzeń": Dziś wielu ludzi żałuje głosu na Trzecią Drogę

Polska
Robert Biedroń w "Gościu Wydarzeń": Dziś wielu ludzi żałuje głosu na Trzecią Drogę
PAP/Rafał Guz/Polsat News
Robert Biedroń

- Niestety, namówiłem kilku znajomych do głosowania na Trzecią Drogę - powiedział Robert Biedroń z Lewicy. Prowadzący Grzegorz Kępka zapytał, czy tego nie żałuje. - A kto nie żałuje? - odparł polityk. - Dziś wielu ludzi na pewno żałuje głosu na Trzecią Drogę, gdy słyszy Hołownię i Kosiniaka-Kamysza, którzy - ręka w rękę z proboszczami - próbują utrzymać status quo zniewolenia kobiet - wyjaśnił.

Robert Biedroń w "Gościu Wydarzeń" zabrał głos ws. napięć w koalicji dotyczących przesunięcia przez marszałka Sejmu głosowania nad projektami ustaw aborcyjnych.

 

- Szymon Hołownia z koalicji nie wyjdzie. On czerpie z niej konkretne profity - zaznaczył polityk.

 

Prowadzący zapytał, czy Lewica podziękuje marszałkowi za przesunięcie głosowań - bo dało to polityczny tlen partii przed wyborami. 

 

- Marszałkowi mogą podziękować przede wszystkim wyborcy. Poprzez niegłosowanie na Trzecią Drogę w wyborach samorządowych i europejskich - odpowiedział. - Bo jest rozczarowanie - dodał.

R. Biedroń o Trzeciej Drodze: Dziś wielu ludzi żałuje głosu na nich

Biedroń przekazał, że miał znajomych przed wyborami do parlamentu, którzy byli wystraszeni tym, że koalicja demokratyczna może nie zdobyć większości. - I oni pytali mnie, co zrobić? - przekazał.

 

- I ja, niestety, kilku z nich namówiłem do głosowania na Trzecią Drogę. Powiedziałem im: Głosujcie, trzeba pomóc - powiedział.

 

ZOBACZ: Warszawa. Strajk Kobiet do prezydenta Dudy: "Chłopie, my nie żyjemy w średniowieczu"

 

Prowadzący Grzegorz Kępka zapytał Biedronia, czy nie żałuje.

 

- A kto nie żałuje? - odparł polityk Lewicy. - Dziś, gdy wielu ludzi słyszy Szymona Hołownię, Władysława Kosiniaka-Kamysza i tych polityków, którzy - ręka w rękę z proboszczami - próbują utrzymać status quo zniewolenia kobiet, na pewno żałuje głosu na Trzecią Drogę - podsumował.

Michał Blus / sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie