Protest rolników w Warszawie. Policja prosi o pomoc

Polska
Protest rolników w Warszawie. Policja prosi o pomoc
PAP/Paweł Supernak
Policja prosi o pomoc w rozpoznaniu uczestników protestu

Stołeczna policja prosi o pomoc w zidentyfikowaniu uczestników zamieszek przed Sejmem, do których doszło przy okazji protestu rolników. W internecie opublikowano wizerunki 14 osób.

Protest rolników w środę przed budynkami Sejmu i Kancelarią Prezesa Rady Ministrów wykorzystali prowokatorzy i chuligani, którzy starli się z siłami policji. W kierunku mundurowych rzucana kostka brukowa, kamienie, butelki, znaki drogowe, race. W sieci krążą nagrania agresywnych manifestantów, którzy atakują policjantów i pacyfikujące ich następnie siły porządkowe. 

 

W wyniku starć przed Sejmem rannych zostało 14 policjantów. Łącznie w związku z protestem od wtorku zatrzymano 55 osób, 26 z nich w czasie środowych incydentów - informuje Komenda Stołeczna Policji. Funkcjonariusze wylegitymowano ponad 1400 osób i rozdali kilkadziesiąt mandatów.

 

ZOBACZ: Zatrzymania, mandaty, wnioski o ukaranie. Policja podsumowała protest rolników

 

To jednak nie koniec działań policji, która poszukuje kolejnych osób podejrzanych o naruszanie prawa w czasie protestów w stolicy.

Policja pokazała podejrzanych. Prosi o pomoc w identyfikacji

W czwartek na stronie Komendy Stołecznej Policji pojawiły się zdjęcia 14 osób, które brały udział w zamieszkach w czasie manifestacji.

 

Stołeczni policjanci prowadzą czynności w sprawie "m.in. czynnej napaści oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, uszkodzenia mienia, a także udziału w zgromadzeniu, posiadając przy sobie wyroby pirotechniczne".

 

ZOBACZ: MSWiA o zatrzymanych protestujących: Grupka chuliganów i prowokatorów

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania, "które zarejestrowały wizerunki osób, mogących mieć związek z tymi występkami" - czytamy na stronie komendy, gdzie zamieszczono w sumie 14 zdjęć przedstawiających podejrzanych, wszyscy to mężczyźni. 

 

"Prosimy o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają osoby widoczne na zamieszczonych poniżej kadrach" - apelują policjanci. 

Aleksandra Kozyra / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie