Składka zdrowotna. Przemysław Wipler: Kosiniak i Hołownia mają pełne poparcie

Polska
Składka zdrowotna. Przemysław Wipler: Kosiniak i Hołownia mają pełne poparcie
Polsat News
Politycy o zmianach w składce zdrowotnej dla przedsiębiorców

- Władysław Kosiniak-Kamysz i Hołownia maja pełne poparcie Konfederacji, jeśli chodzi o wycofanie się z obecnej wysokiej nieodliczalnej składki zdrowotnej - powiedział Przemysław Wipler z Konfederacji, komentując kwestię składki zdrowotnej. Wcześniej marszałek Sejmu Szymon Hołownia zadeklarował, że ten temat jest ich "być, albo nie być" w koalicji.

- Kwestia składki zdrowotnej jest naszym być albo nie być w koalicji - zadeklarował podczas sobotniej konwencji samorządowej Trzeciej Drogi Szymon Hołownia. Do słów marszałka Sejmu odnieśli się politycy w niedzielnej "Debacie Powyborczej". 


- Marszałek Hołownia wyraźnie powiedział "jestem przekonany, że dogadamy się w ramach koalicji", to pokazuje jaki jest kierunek naszego działania - powiedziała Barbara Dolniak z Nowoczesnej. 

 

ZOBACZ: Minister zdrowia: Trwają prace nad zmianami w składce zdrowotnej dla przedsiębiorców


Przekonywała, że gdy podejmuje się działania "na szybko, byle jak, bez dopracowania to potem powstaje polski ład, którego nikt nie chciał" - Wszyscy mówili, że był to najgorszy pomysł jaki się zdarzył w ostatnich latach, a przedsiębiorcy załamywali ręce - podkreślała. 

Przemysław Wipler o stanowisku Konfederacji: Mają pełne poparcie

- Pan Władysław Kosiniak-Kamysz i Hołownia maja pełne poparcie Konfederacji, jeśli chodzi o wycofanie się z obecnej wysokiej nieodliczalnej składki zdrowotnej - mówił Przemysław Wipler. 

 

WIDEO: "Debata Powyborcza" - kwestia składek zdrowia dla przedsiębiorców


- Minister finansów wcześniej w wywiadach powiedział, że w chwili obecnej nie planują tego zmienić, pytany o to kilka dni wcześniej Ryszard Petru powiedział, że nie ma planów zmiany, nad czym on ubolewa, bo jest zwolennikiem takich zmian - mówił członek Konfederacji. 


Na stwierdzenie prowadzącego program, że Izabela Leszczyna, minister zdrowia, mówiła o zmianach, Wipler odpowiedział, że dostał informacje o tym, że obecnie "nie trwają" takie prace.  

Jarosław Sellin: Żadna z obietnic nie jest spełniona

Jarosław Sellin zaznaczył, że obecny budżet jest zdemolowany, a rząd musi szukać środków na swoje obietnice. Prowadzący Wojciech Dąbrowski dopytał, czy chodzi też o to, że w budżecie nie ma środków potrzebnych do wprowadzenia zmian w składce zdrowotnej. 


- Nie wiem, muszą szukać tych środków na te rzeczy, które obiecali - na dobrowolny ZUS, na 60 tys. kwoty wolnej od podatku - żadna z tych obietnic nie jest wypełniona i to jest ten problem tej konstrukcji nowego rządu.

Karina Jaworska / anw / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie