PiS inauguruje kampanię wyborczą. Jarosław Kaczyński zdradził hasło

Polska
PiS inauguruje kampanię wyborczą. Jarosław Kaczyński zdradził hasło
PAP/Piotr Nowak
Wybory samorządowe 2024. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas inauguracji kampanii

"Jesteśmy na tak" - pod tym hasłem PiS idzie do wyborów samorządowych. - Bronimy postępu i rozwoju naszych ośmiu lat (...). Samorządy powinny być ostoją wolności - powiedział Jarosław Kaczyński. Prezes PiS wezwał także do kontynuacji inwestycji infrastrukturalnych zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich. Zapewnił także, że chce "komfortowego życia dla Polek i Polaków".

Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, inwestycja w energetykę oraz rozwój portów morskich wraz z regulacją Odry - takie tematy w kampanii samorządowej zamierza poruszać Prawo i Sprawiedliwość

 

- Robiliśmy to dla Polski, dla Polek i Polaków. My chcemy, żeby wszyscy Polacy mieli prawo i szansę, żeby sobie mogli zorganizować komfortowe życie, a nie żeby był to przywilej dla nielicznych. Tak rozumiemy wspólnoty, odrzucamy ojkofobię - powiedział Jarosław Kaczyński.

 

ZOBACZ: Trzecia Droga broni "Zielony Ład": Potrzebujemy czystego powietrza

 

Prezes PiS skrytykował podczas prezentacji hasła "Jesteśmy na tak" skrytykował swoich następców. - Od 13 grudnia mamy do czynienia z rządem mówiącym nieustannie "nie" - powiedział przywódca Zjednoczonej Prawicy.

Jarosław Kaczyński: Samorządy powinny być ostoją wolności

W części poświęconej polityce samorządowej Kaczyński twierdził, że "samorządom zabiera się wolność, na samorządy podnosi się rękę".

 

- Samorządy powinny być ostoją wolności zarówno na szczeblu wojewódzkim jak i powiatowym - przekonywał na partyjnym wiecu pod Warszawą polityk.

 

Wystąpieniu prezesa PiS przysłuchiwali się m.in. Mariusz Kamiński, Antoni Macierewicz, Przemysła w Czarnek oraz Jacek Sasin. Następnie na scenie zaprezentowano "lokomotywy" wyborcze partii w kwietniowych wyborach, w tym Tomasza Bocheńskiego, Andrzeja Śliwkę oraz Natalię Nitek-Płażyńską.

 

Wybory samorządowe zaplanowano na 7 kwietnia. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 21 kwietnia. 

Piotr Białczyk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie