USA. Ciężarówka zawisła nad przepaścią. Spektakularna akcja służb

Świat
USA. Ciężarówka zawisła nad przepaścią. Spektakularna akcja służb
Youtube/FOX59 NEWS
Po wypadku na moście w Louisville ciężarówka zawisła nad przepaścią

W miejscowości Louisville w stanie Kentucky na skutek wypadku drogowego ciężarówka zawisła na krawędzi mostu nad rzeką Ohio. Kierująca pojazdem kobieta została uratowana przez strażaków, zanim jednak do tego doszło przez około godzinę wisiała nad przepaścią.

Do wypadku doszło w piątek około południa. Na moście Clark Memorial w Louisville zderzyły się trzy pojazdy. Jeden z nich - ciężarówka - w wyniku kolizji zjechała z jezdni, przebijając się przez barierki ochronne.

 

Na szczęście pojazd nie spadł wprost do rzeki Ohio. Ciężarówka zahaczyła o konstrukcję mostu, dzięki czemu zawisła nad przepaścią.

Ciężarówka zawisła nad przepaścią. Sprawne działanie służb

Strażacy, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, stanęli przed wyzwaniem wyciągnięcia z opresji kierowcy pojazdu, która utknęła w kabinie tira bez możliwości bezpiecznego jej opuszczenia. Choć służby dotarły na miejsce krótko po otrzymaniu zgłoszenia, kobieta czekała na pomoc około godziny. Mniej więcej tyle trwało przygotowanie skomplikowanej operacji pomocowej.

 

ZOBACZ: Niemcy. Tragiczny wypadek polskiej ciężarówki. "Kierowca nie miał szans"

 

Na nagraniu z akcji opublikowanym przez stację "Fox News" widać ratownika, który opuszcza się na linie przyczepionej do drabiny wozu strażackiego, uwalniając kobietę i przenosząc ją w bezpieczne miejsce.

 

Z powodu wypadku most został wyłączony z ruchu w obu kierunkach celem przeprowadzenia inspekcji bezpieczeństwa.

Szef straży pożarnej: To był najgorszy scenariusz, ale byliśmy przygotowani

Komentując działania służb przed kamerami szef straży pożarnej w Louisville ocenił, że jego ludzie byli świetnie przygotowani do akcji, ponieważ "cały czas trenują do tego typu rzeczy", choć piątkowy wypadek stanowił "najgorszy scenariusz". 

 

ZOBACZ: Holandia. Śmiertelny wypadek na budowie. Jedna z ofiar to Polak

 

Sprawność i skuteczność operacji doceniła także firma Sysco, pracodawca kierowcy i właściciel ciężarówki. "Sysco jest niezmiernie wdzięczne służbom ratowniczym i organom ścigania, które szybko i bezpiecznie rozwiązały dzisiejszy wypadek na moście Clark Memorial Bridge. Jesteśmy wdzięczni, że nasza koleżanka z Sysco jest bezpieczna i dziękujemy służbom ratowniczym za ich odwagę w ratowaniu naszej kierowcy" - przekazała firma w oświadczeniu cytowanym przez "Fox News".

Kajetan Leśniak / sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie