Pogorszenie stanu zdrowia króla Norwegii. Wszczepiono mu rozrusznik serca

Świat
Pogorszenie stanu zdrowia króla Norwegii. Wszczepiono mu rozrusznik serca
AP/Markus Schreiber
Królowi Norwegii wszczepiono rozrusznik serca

Dwór królewski Norwegii poinformował o pogorszeniu stanu zdrowia króla Haralda V. Podczas jego pobytu na wakacjach w Malezji władcy wszczepiono rozrusznik serca. "Procedura przebiegła pomyślnie" - podał pałac. Zabieg ma zagwarantować 87-letniemu monarsze bezpieczny powrót do kraju.

Król Norwegii Harald V swoje prywatne wakacje w Malezji zakończył wizytą w szpitalu. Na miejscu przeprowadzono u niego operację, podczas której wszczepiono mu rozrusznik serca


"Rozrusznik został wszczepiony z powodu niskiego tętna. Decyzja została podjęta dzisiaj i procedura przebiegła pomyślnie" - podał dwór królewski, cytowany przez The Guardian. Dodano, że król czuje się dobrze, ale nadal potrzebuje dużo odpoczywać.  

Król Norwegii trafił do szpitala. Wszczepiono mu rozrusznik serca

87-letni król trafił do szpitala we wtorek. W oficjalnym komunikacie królewskim napisano, że monarcha trafił tam z powodu infekcji. Nie podano więcej informacji na temat jego zdrowia. Jednakże jego stan miał się poprawiać w ciągu następnych dni. 

 

ZOBACZ: Król Harald V podziękował Polakom. "Bez nich Norwegia zatrzymałaby się"


Transport chorego monarchy z powrotem do kraju zaplanowano na czwartek. "Dzięki zabiegowi podróż króla do domu będzie bezpieczniejsza" - poinformowano.

Najstarszy władca w Europie. Harald V podupadł na zdrowiu

Król Harald V pełni rolę głowy kraju od 1991 roku. Pozostaje on najstarszym europejskim monarchą.  

 

ZOBACZ: Król Karol pokazał się publicznie. Pierwszy raz od ujawnienia diagnozy


W ostatnich latach cierpiał na szereg chorób - uskarżał się m.in. na dolegliwości z sercem czy układem oddechowym. W 2020 roku przeszedł operację wymiany zastawki serca, którą pierwotnie wszczepiono mu w 2005 roku. Z kolei w styczniu bieżącego roku jego stan znowu się pogorszył i król pozostał na zwolnieniu do 2 lutego. 


Podczas jego niedyspozycji, obowiązki władcy pełni 50-letni książę Haakon

Karina Jaworska / sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie