Pochmurnie, z możliwymi opadami deszczu, ale ciepło! Wiemy, gdzie pogoda będzie najlepsza

Pogoda
Pochmurnie, z możliwymi opadami deszczu, ale ciepło! Wiemy, gdzie pogoda będzie najlepsza
Polsat News/ WXCharts
Początek weekendu zapowiada się ciepły, choć miejscami pochmurny

Pierwszy dzień weekendu mimo tego, że daleki będzie od ideału, to z pewnością nie zawiedzie fanów wysokich temperatur w marcu. Są spore szanse na 14-15 kresek na plusie. Niestety, ale wysokim wskazaniom na termometrach towarzyszyć będzie zachmurzenie.

Chmury nad Polską: na północy piętra niskiego, na południu sytuacja nieco lepsza

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że sobotni poranek będzie zdominowany przez zachmurzenie. Bardzo trudno będzie wskazać region, gdzie nie pojawi się ani jeden obłok.

 

Niewielkie szanse na taki bieg wydarzeń są tylko na wschodnich krańcach Lubelszczyzny, jednak trzeba postawić tu spory znak zapytania. Co jednak najważniejsze, padać nie powinno.


Będzie to kolejny już z serii ciepłych poranków w naszym kraju:

Pogoda 2.03WX Charts; Pogoda na sobotę 2.03

 

Można przyjąć, że uśredniona termika będzie zbliżona do 8-10 stopni krótko po wschodzie słońca. Odrobinę chłodniej na Podlasiu, w Kotlinie Kłodzkiej i w Karkonoszach (6-7 kresek). W Tatrach 4-5 stopni powyżej zera. Najcieplej, ze wskazaniami zbliżonymi do 12-13°C na Podkarpaciu, w Małopolsce i na pograniczu Dolnego Śląska z Wielkopolską.

 

Możliwe lokalne opady na południu, chmur będzie coraz mniej! 

Wczesnym popołudniem, w dużej mierze za sprawą wiatru ze wschodu i z południa, chmury będą stopniowo rozrywane. Rysują się spore szanse na rozpogodzenia:

  • na Mazowszu,
  • na Lubelszczyźnie,
  • na Podkarpaciu,
  • w województwie świętokrzyskim. 

W tym samym czasie niewielki front z opadami deszczu może dać się we znaki na pograniczu Górnego Śląska z Małopolską. Uspokajamy – opady będą miały charakter lokalny i z całą pewnością nie spadnie zbyt wiele deszczu na metr kwadratowy. 

 

ZOBACZ: Bóbr z Morskiego Oka przetrwał zimę. Pozostawił ślady


Bardzo ciepło zwłaszcza na wschodzie, tam nawet 15-16 kresek na plusie. Co ciekawe, najzimniej będzie na… Górnym Śląsku, w czym sporą rolę odegra deszczowy front. Tam okolice 10 stopni:

 

Pogoda 2.03WX Charts; Pogoda na sobotnie popołudnie 2.03

Na północ i na wschód od linii łączącej Gdańsk – Bydgoszcz – Łódź – Kielce – Rzeszów biomet będzie korzystny. W pasie południowym i na zachodzie pogoda będzie niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie. 

Chłodny wieczór na wschodzie, ciepły na zachodzie. W całej Polsce pochmurnie

Po raz pierwszy od kilku dni spodziewamy się dość chłodnego wieczoru i nocy w dzielnicach wschodnich, znajdujących się na prawym brzegu rzeki Wisły. Słupki rtęci wyhamują tam przy 4-5 stopniach na plusie. W centrum wartości zbliżone do 6-7 kresek. Najcieplej na Pomorzu Zachodnim i ziemi lubuskiej: do 10 stopni Celsjusza. 


W całym kraju rozgoszczą się chmury piętra średniego i niskiego. Trudno będzie wskazać regiony, gdzie pogoda sprzyjałaby fanom astronomii. Na szczęście w nocy, z godziny na godzinę, pogoda będzie się poprawiać.

 

Są spore szanse na to, że w niedzielny poranek wejdziemy z bardzo wysokimi temperaturami oraz pięknym bezchmurnym niebem – zwłaszcza na południu Polski. 

red. / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie