Miliony tabletek na potencję. Ukraińcy w rękach policji

Polska
Miliony tabletek na potencję. Ukraińcy w rękach policji
123RF/zdj. ilustr.

Niepozorny kontener morski w Warszawie wypełniony po brzegi "milionami tabletek" na potencję i setki tysięcy nielegalnych leków w mieszkaniach. Strażnicy graniczni chwalą się sukcesem trwającego od miesięcy śledztwa, powodów do świętowania nie mają za to trzej obywatele Ukrainy.

Nadwiślański Oddział Straży Granicznej udostępnił zdjęcia ogromnej liczby przechwyconych kartonów i opakowań z lekami, które nigdy nie powinny znaleźć się na terenie Polski.

 

O ich przechowywanie i wprowadzenie do obrotu podejrzewani są trzej obywatele Ukrainy, w wieku od 26 do 30 lat, którzy zostali 20 lutego zatrzymani przez polskich strażników.

Nielegalne farmaceutyki w mieszkaniach. Sukces wielomiesięcznego śledztwa

Mężczyźni od dłuższego czasu utrzymywali się z nielegalnego handlu lekami, a na ich trop wpadły służby -  śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Ochota trwało od ponad roku. Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

 

ZOBACZ: Historyczna akcja CBŚP. Zlikwidowano nielegalne fabryki leków

 

"Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie przeszukali trzy lokale mieszkalne należące do podejrzanych, gdzie ujawnili ponad 700 tys. sztuk tabletek zawierających w swoim składzie substancje chemiczne takie jak - sildenafil, tadalafil czy vardenafil, które nie zostały dopuszczone do obrotu na terytorium RP" - przekazała kpt. SG Dagmara Bielec, rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

Czarnorynkowa wartość tych środków szacowana jest na ponad osiem milionów złotych.

"Miliony tabletek" w kontenerze. Ukraińcy usłyszeli zarzuty

To jednak nie koniec, bo w trakcie przeszukań mieszkań funkcjonariusze SG znaleźli "dokumentację związaną z wynajmem na terenie Warszawy kontenera morskiego". Tam strażnicy znaleźli kilkadziesiąt rodzajów leków na potencję, których liczba jest "liczona w milionach tabletek" - podaje rzeczniczka warszawskiego oddziału. 

 

ZOBACZ: Na taką naiwność nie ma lekarstwa. 120 tysięcy na kontach oszustów

 

Obecnie trwają czynności procesowe w zliczaniu i szacowaniu ogólnej wartości przechwyconego towaru. 

 

Zatrzymanym obywatelom Ukrainy przedstawiono zarzuty o czyn określony w art. 124 Prawo farmaceutyczne w zw. z art. 65 § 1 kk. Do czasu procesu sądowego, sąd  zdecydował się na trzymiesięczny areszt dla podejrzanych. 

Aleksandra Kozyra / ml / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie