Ambasador RP na pogrzebie Aleksieja Nawalnego. Nie mógł wejść do cerkwi

Świat
Ambasador RP na pogrzebie Aleksieja Nawalnego. Nie mógł wejść do cerkwi
AP/PLinRussia
Ambasador RP Krzysztof Krajewski przybył na pogrzeb Aleksieja Nawalnego

Ambasador RP w Rosji Krzysztof Krajewski przybył w piątek na uroczystości pogrzebowe opozycyjnego polityka Aleksieja Nawalnego. Policja uniemożliwia wejście do cerkwi - napisała Ambasada RP w Moskwie.

"1.03. Uroczystości pogrzebowe A. Nawalnego. Policja uniemożliwia wejście do cerkwi. Ambasador K. Krajewski w gronie Koleżanek i Kolegów z Nowej Zelandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Francji i Australii. Tłumy ludzi próbują pożegnać lidera opozycji. R.I.P." - napisała polska placówka w mediach społecznościowych. 

 

ZOBACZ: Pogrzeb Aleksieja Nawalnego. Służby pilnują cmentarza w Moskwie

Ambasador RP na pogrzebie Nawalnego. Nie mógł wejść do cerkwi

Współpracownicy Nawalnego poinformowali, że po krótkim nabożeństwie żałobnym w cerkwi ciało opozycjonisty przewieziono na cmentarz Borisowski. Tłumy ludzi kierują się w stronę nekropolii.

 

ZOBACZ: Pogrzeb Aleksieja Nawalnego. Tłumy na ulicach i w internecie

 

Okolica cerkwi jest pilnowana przez policję, a na drodze z pobliskiej stacji metra ustawiono metalowe barierki. Na miejscu pojawiły się tysiące ludzi chcących pożegnać zmarłego rosyjskiego opozycjonistę. Kreml ostrzegł, że udział w wiecach po pogrzebie Nawalnego będzie karalny.

 

Rzecznik prasowy Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że "Kreml nie ma nic do powiedzenia bliskim Nawalnego w dniu jego pogrzebu". "Ale mamy coś do powiedzenia Kremlowi – zabójcom Aleksieja" - odpowiedziała w mediach społecznościowych rzeczniczka Nawalnego Kira Jarmysz.

Mateusz Kucharczyk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie