Wybory samorządowe. Oskar Szafarowicz zawalczy w Warszawie

Polska
Wybory samorządowe. Oskar Szafarowicz zawalczy w Warszawie
Facebook/Oskar Szafarowicz
Oskar Szafarowicz będzie startował do Rady Warszawy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości

Działacz młodzieżówki PiS Oskar Szafarowicz w kwietniowych wyborach samorządowych będzie walczył o miejsce w radzie Warszawy. Zapowiedział, że - gdyby się udało - w pierwszej kolejności zająłby się "zaprzestaniem wojny miasta z kierowcami", czyli Strefą Czystego Transportu.

Oskar Szafarowicz będzie startował do Rady Warszawy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości - przekazał burmistrz Pragi-Północ Paweł Lisiecki podczas konferencji prasowej radnych miejskich PiS.

 

Prawicowy aktywista zapowiedział, że jednym z jego głównych postulatów będzie "zaprzestanie wojny miasta z kierowcami". Zadeklarował też w Radiu Kolor chęć zorganizowania referendum w sprawie Strefy Czystego Transportu, czyli wydzielonego obszaru, po którym będą mogły się poruszać wyłącznie pojazdy spełniające odpowiednie normy emisji spalin. Szafarowicz chce też uczestniczyć w pracach Komisji Edukacji.

Kim jest Oskar Szafarowicz?

Oskar Szafarowicz rozpoznawalność zyskał w sierpniu 2022 roku, gdy razem z dwójką znajomych założyli konta "Okiem młodych" na TikToku i Twitterze. Komentowali tam polską scenę polityczną, z naciskiem na krytykę obecnych rządzących.

 

ZOBACZ: Oskar Szafarowicz złamał ciszę wyborczą? Jest zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

 

Internetowa działalność przyniosła mu jednak również problemy. W zeszłym roku Komisja Dyscyplinarna UW, gdzie Szafarowicz studiuje, rozpoczęła przeciwko niemu postępowanie karne. Aktywiście groziło wyrzucenie z uczelni. Zarzut, jak podał Szafarowicz, dotyczył jego "aktywności publicznej, w tym w mediach społecznościowych", która według oskarżających "nie licuje z godnością studenta". Ostatecznie uczelniana komisja przyznała Szafarowiczowi naganę z ostrzeżeniem.

 

23-letni Szafarowicz swoją działalnością utorował sobie jednak drogę do m.in. posady w PKO BP i własnego programu w Telewizji Republika.

Karolina Gawot / sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie