Joe Biden w szpitalu. Lekarze uważają, że "wygląda zbyt młodo"

Świat Aleksandra Boryń
Joe Biden w szpitalu. Lekarze uważają, że "wygląda zbyt młodo"
PAP/EPA/YURI GRIPAS / POOL
Joe Biden przeszedł rutynowe badania. Podał wyniki

Joe Biden przeszedł coroczne rutynowe badania. Na późniejszym spotkaniu z dziennikarzami prezydent Stanów Zjednoczonych przekazał, że wyniki jakie otrzymał są zadowalające. Co więcej, lekarze ocenili, że 81-letni polityk "wygląda za młodo" jak na swój wiek. Konkretne wyniki testów zostaną opublikowane przez Biały Dom.

- Nie ma nic innego niż w zeszłym roku - powiedział Biden reporterom komentując swoje tegoroczne wyniki badań. Po powrocie ze szpitala prezydent USA żartował z dziennikarzami opowiadając im, że zdaniem lekarzy "wygląda zbyt młodo".

 

Medycy stwierdzili, że 81-latek jest "zdolny do służby". - Wszystko jest super - dodał Biden. Szczegółowe wyniki badań mają zostać opublikowane przez Biały Dom. 

Joe Biden przeszedł rutynowe badania w szpitalu

W środę rano prezydent Stanów Zjednoczonych poinformował, że wybiera się do szpitala wojskowego Walter Reed na rutynowe i coroczne badania. Wyniki testów były kluczowe z uwagi na zbliżające się wybory prezydencie w USA, gdzie Biden ubiega się o reelekcję i jest głównym rywalem Donalda Trumpa. 

 

ZOBACZ: Najlepszy ochroniarz Bidena. Pogryzł agentów ponad dwadzieścia razy

 

Badania były także bardzo ważne z uwagi na raport specjalnego prokuratora federalnego dotyczący śledztwa ws. niewłaściwego przechowywania tajnych dokumentów. Na początku lutego w dokumencie Robert Hur stwierdził, że Bidenowi nie zostaną przedstawione w tej sprawie zarzuty, ponieważ współpracował ze śledczymi i byłoby trudno skazać go. Prokurator opisał 81-latka jako "mającego dobre intencje starszego pana ze słabą pamięcią". 

Pamięć Bidena szwankuje? Prezydent zaprzecza

Te słowa oburzyły Bidena, który na konferencji prasowej deklarował, że "z jego pamięcią jest wszystko w porządku". Prezydent zdenerwował się również po tym, jak Hur zasugerował, że Biden nie pamięta daty śmierci swojego syna, na co ten przeklinając odparł, że ta kwestia nie powinna być poruszana przez śledczych.

 

Biden skończył w listopadzie 2023 roku 81 lat, jeżeli wygra nadchodzące wybory, to na koniec swego drugiego mandatu będzie miał 86 lat. Według sondażu przeprowadzonego niedawno dla telewizji ABC News 86 proc. Amerykanów wskazało, że Biden jest za stary na kolejną kadencję, choć jego rywal, były prezydent Donald Trump jest niewiele młodszy i ma 77 lat.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie