Roman Giertych przyznał się do wpadki z togą. "Było wcześnie"

Polska
Roman Giertych przyznał się do wpadki z togą. "Było wcześnie"
East News/Filip Naumienko/REPORTER/ twitter.com/GiertychRoman
Roman Giertych kończy 53 lata

Roman Giertych obchodzi we wtorek 53. urodziny. Polityk i adwokat wspomniał o tym w mediach społecznościowych i opowiedział o zabawnej wpadce, która przydarzyła mu się tego dnia.

Roman Giertych opublikował na portalu X zdjęcie w todze. Opatrzył je podpisem: "Gdy nakładasz przed salą w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie togę i widzisz, że rękaw sięga ci do łokcia, to wówczas zdajesz sobie sprawę, że rano (a było wcześnie!) wziąłeś z wieszaka togę żony".

 

"I tak zaczyna się dzień twoich urodzin" - dodał poseł KO. Polityk kończy we wtorek 53 lata.

Roman Giertych na czele zespołu ds. rozliczeń

Roman Giertych urodził się 27 lutego 1971 roku w Śremie. Wychowywał się jednak w Kórniku, gdzie zdobył średnie wykształcenie. Studia ukończył na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 1994 roku obronił dyplom na Wydziale Prawa, a sześć lat później ukończył aplikację adwokacką. 

 

W zeszłym roku Roman Giertych wrócił do polityki jako poseł KO. Od niedawna kieruje partyjnym zespołem ds. rozliczeń rządów PiS-u. - Wszyscy winni zostaną złapani i ukarani. Tak jak panowie Wąsik i Kamiński - mówił w styczniu.

 

- Zespół będzie się zajmował określonymi tematami. Naszym celem jest doprowadzenie do tego, że wszyscy winni różnego rodzaju przestępstw, kradzieży i nadużyć władzy, które zostały popełnione w ostatnich ośmiu latach, zostaną złapani i ukarani. Tak jak panowie Wąsik i Kamiński - przekazał Giertych.

 

ZOBACZ: Powołano zespół, który ma rozliczyć PiS. Na czele Roman Giertych

 

Poseł KO przekazał, że chciałby, aby każda ukradziona złotówka wróciła do budżetu państwa. - Na pewno będziemy zajmowali się sprawą zorganizowanej grupy przestępczej, która istniała w Telewizji Polskiej i w radiu publicznym, zajmującej się szkalowaniem przeciwników politycznych - poinformował wiceprzewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej.

 

Zdaniem parlamentarzysty, wskazana grupa miała doprowadzić do tragedii, czyli m.in. śmierci syna posłanki Magdaleny Filiks oraz morderstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

 

 

an/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie