Niefortunna wpadka Justina Trudeau. Błyskawiczna reakcja Kremla

Świat
Niefortunna wpadka Justina Trudeau. Błyskawiczna reakcja Kremla
PAP/Piotr Nowak
Niefortunna wpadka Justina Trudeau. Błyskawiczna reakcja Kremla

Podczas poniedziałkowej wizyty w Polsce Justin Trudeau przejęzyczył się, mówiąc, że Rosja wygra wojnę. Choć momentalnie się poprawił, Kreml zdążył wykorzystać wpadkę. Nagranie z premierem Kanady udostępniono na oficjalnych kontach rosyjskiego rządu.

W poniedziałek premier Donald Tusk spotkał się ze swoim kanadyjskim odpowiednikiem Justinem Trudeau. Politycy zdecydowali się na wspólne wystąpienie, w trakcie którego poruszono m.in. temat inwazji Rosji na Ukrainę.

 

ZOBACZ: Protest rolników. Minister Michał Kołodziejczak: Chcemy rozwiązać problem

 

Premier Kanady chciał powiedzieć, że wspiera zaatakowany kraj, jednak zaliczył niefortunną wpadkę. - Wiemy, że Rosja musi wygrać tę wojnę - powiedział Trudeau. Momentalnie zorientował się jednak, co powiedział i przeprosił za przejęzyczenie. - Ukraina musi wygrać tę wojnę przeciwko Rosji - dodał.

Rosja reaguje na wpadkę premiera Kanady 

Nagranie trafiło do sieci, gdzie zyskało dużą popularność. Wpadka nie utknęła także władzom Rosji. Na stronie tamtejszego MSZ zamieszczono fragment z premierem Kanady. Udostępniła go także rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marija Zacharowa.

 

WIDEO: Justin Trudeau zaliczył wpadkę w Polsce. Reakcja Rosji 

 

 

"Justin, dziękujemy za wsparcie. Tak będzie, obiecujemy. Tylko nie przypisuj sobie naszego zwycięstwa" - napisała propagandystka w sieci.

Seria rozmów Trudeau w Europie 

Podczas poniedziałkowej wizyty w Polsce Justin Trudeau spotkał się także z prezydentem Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim. 

 

To była zresztą kolejna wizyta premiera Kanady w europejskim kraju w ciągu ostatnich dni. W sobotę kanadyjski polityk m.in. wraz z premier Włoch Giorgią Meloni oraz szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen złożył wizytę w Kijowie w drugą rocznicę pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę. Justin Trudeau podpisał wówczas z Wołodymyrem Zełenskim umowę o współpracy w kwestiach bezpieczeństwa.

Karolina Gawot / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie