Zbigniew Ziobro choruje. Nowe wieści. "Pan minister walczy, ale sytuacja jest ciężka"

Polska
Zbigniew Ziobro choruje. Nowe wieści. "Pan minister walczy, ale sytuacja jest ciężka"
Zdj. archiwalne, fot. Polsat News
Zbigniew Ziobro ze względu na chorobę nie uczestniczy w bieżącej polityce

- Chcemy, żeby minister Ziobro był przesłuchany (przed komisją ds. Pegasusa), ale jak już będzie zdrowy i będzie miał siłę. Czy to warunek, którego można oczekiwać w cywilizowanym państwie? - mówił Patryk Jaki, p.o. szefa Suwerennej Polski. Jak dodał, jego przełożony - chorujący na nowotwór - "walczy, jest twardy, ale sytuacja jest ciężka".

Zbigniew Ziobro od wielu tygodni nie uczestniczy w życiu politycznym. Jak podają jego współpracownicy, szef Suwerennej Polski choruje na nowotwór przełyku. Na partyjnym stanowisku tymczasowo zastępuje go Patryk Jaki, który w poniedziałek udzielił wywiadu Radiu Zet.

 

ZOBACZ: Cofnięte zaproszenie do Kijowa dla Andrzeja Dudy? "Absurdalna informacja"

 

Jak mówił w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim, odkąd Ziobro jest w szpitalu, nie spotkał się z nim. - Pan minister walczy, jest twardy, ale sytuacja jest ciężka - stwierdził Jaki, przypominając, iż były prokurator generalny regularnie przesyła marszałkowi Sejmu zwolnienia lekarskie z racji, iż nadal jest on posłem.

Ziobro będzie przesłuchany w szpitalu? "To najbardziej o nich świadczy"

Podobne dokumenty mają trafić do członków komisji śledczej ws. Pegasusa, która zamierza przesłuchać Ziobrę.

 

- My chcemy, żeby minister Ziobro był przesłuchany, ale jak już będzie zdrowy i będzie miał siłę. Czy to warunek, którego można oczekiwać w cywilizowanym państwie? Tym bardziej, że pan minister był już przesłuchiwany przez osiem-dziewięć komisji i zazwyczaj źle się to skończyło dla przesłuchujących - uznał Jaki.

 

Na pytanie, czy możliwe jest przesłuchanie byłego ministra sprawiedliwości w szpitalu, gość rozgłośni odparł: - Za czasów stalinowskich zapewne tak robiono. Widać, że w Lewicy, gdzie jest wiele osób z czasów komunistycznych, że takie przyzwyczajenia są tam obecne (...). To, że oni chcą zachowywać się jak barbarzyńcy, to to najbardziej świadczy o nich - podkreślił.

Przypuszczenia, że Ziobro symuluje. "Zabezpieczamy takie wypowiedzi"

Prowadzący zapytał też o pojawiające się w mediach domysły, że Ziobro w rzeczywistości nie jest chory, tylko symuluje, aby uniknąć ewentualnej odpowiedzialności karnej za działania z czasów rządów PiS. Jaki uznał, że takie sugestie udowadniają, że przeciwnikom politycznym Suwerennej Polski chodzi o zemstę, a nie prawdę.

 

ZOBACZ: Jarosław Kaczyński wskazał na działania rządu. "To jest misja Tuska"

 

- Zabezpieczamy prawnie wszystkie tego typu wypowiedzi, które to sugerują i osoby, które w ten sposób postępują zapłacą za to poprzez pozwy cywilne. Wytaczał będzie sam pan minister, jak już będzie do tego zdolny - zapowiedział polityk.

Wiktor Kazanecki / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie