Częstochowa. Bmw dachowało na autostradzie A1. Prowadził 21-latek

Polska
Częstochowa. Bmw dachowało na autostradzie A1. Prowadził 21-latek
KMP Częstochowa
Wypadek bmw na autostradzie

Młody kierowca nie utrzymał kontroli nad swoim bmw i doprowadził do wypadku na autostradzie A1. 21-latek trafił do szpitala, a na trasie były utrudnienia w ruchu. Na miejscu pracowała częstochowska policja, która apeluje o rozsądek za kierownicą.

Do wypadku doszło w poniedziałek po godz. 5:00 rano. Jak wstępnie ustaliła częstochowska policja, 21-letni kierujący bmw z okolic Kłobucka jechał z prędkością nieodpowiednią do warunków, jakie panowały na drodze.

 

Stracił więc panowanie nad autem, które uderzyło następnie w bariery energochłonne i dachowało. Autostrada A1 była zablokowana na 451. kilometrze w kierunku Katowic.

Wypadek na autostradzie A1. Pas w stronę Katowic nieprzejezdny

Młody mężczyzna z obrażeniami został zabrany do szpitala. Na miejscu zdarzenia częstochowska policja prowadziła czynności. Występowały utrudnienia w ruchu - odbywał się tylko jednym pasem w stronę stolicy Śląska.

 

ZOBACZ: Maków Mazowiecki. Potrącenie 2-latka. Policja szuka świadków

 

Mundurowi apelowali też o ostrożność i rozsądek za kierownicą. "Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, pozwoli nam bezpiecznie dojechać do celu. Zwłaszcza na autostradzie, gdzie dopuszczalna prędkość jest wyższa, pamiętajmy o utrzymywaniu bezpiecznego odstępu od pojazdu jadącego bezpośrednio przed nami" - podali.

wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie