Marija Zacharowa komentuje incydent w Polsce. Wskazuje na Waszyngton

Świat
Marija Zacharowa komentuje incydent w Polsce. Wskazuje na Waszyngton
AP/Alexander Zemlianichenko
Marija Zacharowa

"Może biorąc pod uwagę fakt, że Warszawa jest w NATO, Waszyngton przestanie mówić o bezpieczeństwie żywnościowym, wyimaginowanej odpowiedzialności Rosji (…)" - napisała Marija Zacharowa. W ten sposób rzeczniczka MSZ Rosji skomentowała incydent na bocznicy kolejowej w Kotomierzu. Nieznani sprawcy opróżnili tam wagony z kukurydzą.

Przedstawicielka rosyjskiego resortu dyplomacji wskazała o które zdarzenie chodzi, po czym nawiązała do polityki międzynarodowej.

 

"Może biorąc pod uwagę fakt, że Warszawa jest w NATO, Waszyngton przestanie mówić o bezpieczeństwie żywnościowym, wyimaginowanej odpowiedzialności Rosji i rzekomo zbawczej roli Zachodu w tej kwestii?" - napisała Zacharowa w mediach społecznościowych.

 

"To Zachód niszczy światowe bezpieczeństwo żywnościowe na wszystkie sposoby: od spekulacji na giełdach, po skażenie ziemi zubożonym uranem przez brytyjskie pociski, od powszechnego stosowania GMO na ukraińskiej ziemi, po niszczenie ładunków zbożowych" - stwierdziła dalej, nie podając dowodów na formułowane tezy.

Incydent w Kotomierzu

O rozsypaniu zboża w powiecie bydgoskim poinformował w niedzielę zastępca wójta w gminie Dobrycz Sebastian Horodecki. Informację potwierdziliśmy w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

 

ZOBACZ: Kolejny incydent z żywnością w wagonach. Nieznani sprawcy wysypali kukurydzę

 

Funkcjonariusze badają sprawę i szukają sprawców, którzy otworzyli osiem wagonów z kukurydzą na bocznicy kolejowej w Kotomierzu.

Jakub Krzywiecki / sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie