Kolejny incydent z żywnością w wagonach. Nieznani sprawcy wysypali kukurydzę

Polska
Kolejny incydent z żywnością w wagonach. Nieznani sprawcy wysypali kukurydzę
Media społecznościowe/Sebastian Horodecki
Kukurydza wysypana z wagonów w Kotomierzu

Doszło do kolejnego incydentu z wysypywaniem zawartości wagonów kolejowych z żywnością. Tym razem nieznani sprawcy opróżnili osiem wagonów z kukurydzą. Sprawę wyjaśnia policja - przekazała polsatnews.pl kom. Lidia Kowalska z KMP w Bydgoszczy.

Do zdarzenia doszło na bocznicy kolejowej Kotomierzu w powiecie bydgoskim. O sprawie poinformował zastępca wójta w gminie Dobrycz Sebastian Horodecki, który zauważył otwarte wagony podczas porannej wizji lokalnej.

 

"Nieznani sprawcy otworzyli osiem wagonów i wysypali z nich kukurydzę" - napisał w mediach społecznościowych. Horodecki opublikował też zdjęcia dokumentujące bocznicę zasypaną kukurydzą.

 

Policja na razie nie udziela szczegółowych informacji. Kom. Lidia Kowalska z Komendy Miejskiej w Bydgoszczy przekazała polsatnews.pl, że funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o godz. 9:13, potwierdziła, że kukurydza rzeczywiście została wysypana z ośmiu wagonów i trwają czynności, które mają pozwolić na ustalenie okoliczności zdarzenia oraz ustalenie sprawcy lub sprawców.

Incydenty z wysypywaniem zawartości wagonów

W sobotę informowaliśmy o przypadku w Dorohusku, gdzie wysypano soję z wagonów, które kilka dni temu przyjechały z Ukrainy.

 

ZOBACZ: Ukraińska soja wysypana z wagonu. Reaguje wicepremier Ukrainy

 

Na zdarzenie zwrócił uwagę wicepremier i minister infrastruktury Ukrainy Ołeksandr Kubrakow, który incydent nazwał "dywersją". Policja przekazała, że sprawdza zgłoszenie. Według wstępnych ustaleń chodzi o około pięć ton nasion soi.

Jakub Krzywiecki / sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie