Zełenski o sytuacji na polskiej granicy: Podejmiemy działania

Świat Aleksandra Boryń / sgo / Polsatnews.pl
Zełenski o sytuacji na polskiej granicy: Podejmiemy działania
PAP/EPA/CLEMENS BILAN
Zełenski komentuje strajk polskich rolników

Wołodymyr Zełenski zabrał głos w sprawie protestów polskich rolników, którzy blokują przejazd ciężarówek na granicy z Ukrainą. Przyznał, że jest to jeden z tematów jego narady z przedstawicielami rządu. Zapowiedział również, że ma w planach podjęcie w tym kierunku działań: będzie to bardzo szybko.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przedstawił swoje stanowisko ws. protestu polskich rolników na przejściach granicznych. W social mediach zamieścił wpis, przyznając, że strajki są jednym z tematów, które konsultuje z rządem. 

Zełenski komentuje strajk polskich rolników

"Wspólnie z przedstawicielami rządu - wicepremierem Olhą Stefaniszyną, ministrami Dmytrem Kułebą, Ołeksandrem Kubrakowem i Mykołą Solskim - szczegółowo przeanalizowaliśmy sytuację i ustaliliśmy kolejne kroki" - przekazał i dodał, że działania zostaną podjęte "bardzo szybko".

 

We wpisie Zełenski podkreślił, że liberalizacja handlu z Unią Europejską musi być kontynuowana. "Jestem wdzięczny za jasne stanowisko Komisji Europejskiej. Nasza jedność musi być również silna w imię wspólnego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa wszystkich krajów zagrożonych rosyjską agresją. Interesy sytuacyjne nie mają prawa nią zachwiać - zaznaczył Zełenski.

 

ZOBACZ: Rolnicy opanowali Wrocław. Blokada centrum miasta

 

Przypomnijmy, że protesty i blokady na granicy z Ukrainą rozpoczęły się w listopadzie 2023 roku. Rolnicy strajkują w ten sposób m.in. przeciwko decyzji Komisji Europejskiej o przedłużeniu bezcłowego handlu z Ukrainą do 2025 roku.

 

Domagają się m.in. wprowadzenia przez Ukrainę oddzielnej kolejki dla samochodów wracających do Polski bez towaru, zezwoleń komercyjnych dla firm ukraińskich na przewóz towarów z wyłączeniem pomocy humanitarnej i zaopatrzenia dla wojska ukraińskiego. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie