Zełenski i Tusk spotkają się na granicy? "W trakcie ustalania"

Świat
Zełenski i Tusk spotkają się na granicy? "W trakcie ustalania"
X/Wołodymyr Zełenski/ PAP/Albert Zawada
Zełenski i Tusk spotkają się na granicy? Jest zapowiedź

Dyplomaci Polski i Ukrainy pracują nad formatem wspólnego spotkania w sprawie blokad protestujących na granicy. Informację przekazał rzecznik prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego - Serhij Nikiforow.

- Jeśli w celu rozstrzygnięcia sytuacji będzie konieczne pilne, niezaplanowane spotkanie na granicy, to prezydent Ukrainy jest gotowy to zrobić tak, jak wskazał w swoim oświadczeniu - podkreślił Serhij Nikiforow, cytowany przez agencję Ukrinform.

 

- Mogę powiedzieć, że zespoły, dyplomaci pracują. Format jest w trakcie ustalania. Na razie nie mogę podać szczegółów - dodał rzecznik.

 

W środę Wołodymyr Zełenski zaapelował do polskich władz o spotkanie i rozmowy w celu rozwiązania sytuacji blokad, które organizują na granicy protestujący rolnicy. Podkreślają, że niskie ceny płodów rolnych zza wschodniej granicy sprawiają, że ich działalność staje się nieopłacalna.

Apel Wołodymyra Zełenskiego do Donalda Tuska

- Poleciłem naszemu rządowi, w najbliższym czasie, do 24 lutego, przybyć na granicę między naszymi państwami. Szef rządu Ukrainy, cały nasz rząd, od logistyki do sektora rolnego i oczywiście minister obrony Ukrainy - ponieważ ta blokada na granicy, niestety, zwiększa zagrożenia dla dostaw broni dla naszych żołnierzy na froncie - przekazał Zełenski w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

 

ZOBACZ: Prezydent Zełenski apeluje do premiera. Zwrócił się do Donalda Tuska

 

- Proszę Ciebie, Donaldzie, Panie Premierze, żebyś też przybył na granicę. Andrzeju, Panie Prezydencie, proszę Ciebie o wsparcie tego dialogu. To jest bezpieczeństwo narodowe. Nie możemy tego odkładać. Najbliższe dni dają nam na to szansę - podkreślił Wołodymyr Zełenski.

Jakub Krzywiecki / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie