Zdumienie w Wejherowie. Chciał ukryć konia w mieszkaniu

Polska
Zdumienie w Wejherowie. Chciał ukryć konia w mieszkaniu
Pixabay.com, zdj. ilustr.
Widok konia zaskoczył policjantów

Wejherowscy policjanci początkowo nie dowierzali, kiedy otrzymali zgłoszenie o koniu na klatce schodowej jednego z bloków. Po przybyciu na miejsce ich oczom ukazał się niezwykły widok.

Poniedziałkowy wieczór wniósł w życie funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie powiew świeżości. Wszystko przez niezwykłą wyobraźnię pewnego 19-latka.

 

Jak dowiedziało się "Radio Gdańsk", młody mężczyzna ukradł konia i szukał dla swojego łupu odpowiedniej kryjówki. Uznał, że dobrym miejscem będzie mieszkanie usytuowane na trzecim piętrze bloku w Wejherowie.  

Koń w bloku. Niezwykła pomysłowość złodzieja

Niełatwa operacja wprowadzenia konia po stopniach nie zakończyła się jednak sukcesem. 19-latka zatrzymał świadek i natychmiast wezwał policję. 

 

- Ze zgłoszenia wynikało, że młody mężczyzna próbuje wprowadzić klacz na klatkę schodową budynku wielorodzinnego - przekazała lokalnym mediom aspirant sztabowa Anetta Potrykus z KPP Wejherowie. - Na miejsce zostali skierowani wejherowscy dzielnicowi, którzy, ku swojemu zdziwieniu, potwierdzili zgłoszenie. Pod wskazanym adresem zastali młodego mężczyznę z klaczą oraz świadka, który powstrzymał mężczyznę przed wejściem na wyższe piętra budynku - relacjonowała policjantka. 

 

ZOBACZ: Przejechali pół Polski, by uratować psa. Zwierzę utknęło na środku Bugu

 

Jak ustalili mundurowi, skradziona klacz warta jest około 15 tysięcy złotych. Cała i zdrowa wróciła już do właściciela, to jednak dopiero początek kłopotów jej złodzieja.

 

19-latek usłyszał zarzut kradzieży,  grozi mu pięć lat pozbawienia wolności.

 

Aleksandra Kozyra / sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie