Katarzyna Sójka niesłusznie ukarana. Marszałek Sejmu przeprosi posłankę PiS

Polska
Katarzyna Sójka niesłusznie ukarana. Marszałek Sejmu przeprosi posłankę PiS
Polsat News
Szymon Hołownia przeprosi Katarzynę Sójkę

- Komendant Straży Marszałkowskiej przyszedł do mnie z przeprosinami, że wprowadził mnie i prezydium Sejmu w błąd. W raporcie nie powinna znaleźć się pani Katarzyna Sójka. To była pani poseł Agnieszka Górska - powiedział marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

- Komendant Straży Marszałkowskiej został zobowiązany przeze mnie do przeproszenia pani Katarzyny Sójki. Ja również ją przeproszę, bo przecież powtórzyłem tezy, które znalazły się w raporcie - dodał marszałek. 

 

Podkreślił, że prezydium Sejmu podjęło decyzję o uchyleniu kary dla Katarzyny Sójki. - Natomiast sprawą pani poseł Górskiej zajmiemy się na następnym posiedzeniu prezydium - tłumaczył Hołownia.  Dodał, że spodziewa się złożenia odwołań przez wszystkich ukaranych posłów PiS. 

 

ZOBACZ: Mandat po Mariuszu Kamińskim. Monika Pawłowska otrzymała pismo

 

- Zostaną zapoznani z całym materiałem wideo, relacjami strażników. Będzie przy tym komendant Straży Marszałkowskiej, szef Kancelarii Sejmu, albo jego zastępca tak, aby nikt nie miał wątpliwości, co zostało zarejestrowane przez kamery nasobne i przemysłowe oraz przez strażników, którzy złożyli zeznania komendantowi - mówił. 

Siedmioro posłów PiS ukaranych

Wicemarszałek Sejmu Monika Wielichowska poinformowała we wtorek, że na siedmioro posłów PiS nałożono karę finansową. Powodem odebrania im diety poselskiej jest próba "szturmu" na Sejm, gdy do budynku próbowano wprowadzić Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

 

ZOBACZ: "Gaśnica Brauna też była komentowana". Polityk PiS o wpisie premiera

 

Chodzi o posłów: Małgorzatę Gosiewską, Katarzynę Sójkę, Edwarda Siarkę, Jana Dziedziczaka, Antoniego Macierewicza, Jacka Boguckiego i Jerzego Polaczka.

Dawid Skrzypiński / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie