Syn Ramzana Kadyrowa coraz wyżej w rządzie. Nastolatek został ministrem

Świat
Syn Ramzana Kadyrowa coraz wyżej w rządzie. Nastolatek został ministrem
AP/Mikhail Metzel
Achmat Kadyrow został ministrem ds. młodzieży

Minister młodzieży - taką funkcję otrzymał najstarszy, 18-letni syn Ramzana Kadyrowa. Chłopak dostał również specjalny order na cześć jego dziadka. To nie pierwsza taka sytuacja, gdy prorosyjski przywódca powierza swojej rodzinie wysokie stanowiska w rządzie.

Najstarszy syn samozwańczego przywódcy Republiki Czeczenii Ramzana Kadyrowa - Achmat - został mianowany ministrem ds. młodzieży w tamtejszym rządzie.

 

18-letni syn Ramzana Kadyrowa wcześniej był już wiceministrem kultury fizycznej, sportu i polityki młodzieżowej. 

Ramzan Kadyrow chętnie obsadza rodzinę na ważnych funkcjach 

Wyjaśniono, że powodem obsadzenia syna Kadyrowa na stanowisku jest "znaczący wkład w poprawę jakości pracy organizacji młodzieżowych".

 

"Zapewnia wszechstronne wsparcie młodszemu pokoleniu, aktywnie uczestniczy w życiu publicznym regionu i rozwiązuje powierzone zadania na wysokim poziomie" - przekazał w mediach społecznościowych bliski współpracownik Ramzana Kadyrowa, przewodniczący czeczeńskiego parlamentu Magomed Daudov. Wręczył również Achmatowi Kadyrowowi order ustanowiony na cześć jego dziadka i byłego szefa Czeczenii, który również nazywał się Achmat Kadyrow.

 

ZOBACZ: Rosja: Syn Ramzana Kadyrowa z kolejnym orderem. "Wkład w umacnianie pokoju"

 

Czeczeński dyktator Ramzan Kadyrow ma w sumie 14 dzieci. Wiele z nich zajmuje wysokie stanowiska w rządzie i regularnie otrzymuje odznaczenia. 

 

Ostatnio głośno było o 16-letnim Adamie Kadyrowie, który pojawił się na pierwszej linii frontu podczas ataku na Ukrainę. Wcześniej został m.in. powołany na stanowisko zastępcy szefa służby bezpieczeństwa przywódcy Czeczenii. Jak podkreślono, już wówczas nastolatek "miał ogromne zasługi dla kraju", a swoją postawą pokazywał "odwagę" i "patriotyzm".

Karolina Gawot / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie