Białystok. Przyjechał do byłej żony. Twierdził, że zna papieża i Putina

Polska
Białystok. Przyjechał do byłej żony. Twierdził, że zna papieża i Putina
Zdj. ilustracyjne, Flickr
Zatrzymany twierdził, że zna papieża i Putina

W Białymstoku zatrzymano mężczyznę, który pod wpływem narkotyków przyjechał do byłej małżonki. Interweniującym policjantom przekazał, że zna się osobiście z prezydentem Rosji oraz papieżem Franciszkiem. Okazało się, że eksmężowi o rzekomo szerokich kontaktach w świecie wcześniej zatrzymano prawo jazdy.

W weekend białostoccy policjanci dowiedzieli się, że były mąż kobiety proszącej o interwencję, będąc pod wpływem używek, próbuje dostać się do jej domu.

 

Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zastali mężczyznę, który siedział w oplu przed posesją kobiety. Powiedział policji, że przed chwilą przyjechał, aby porozmawiać z eksmałżonką.

Białystok. Kierowcy pod wpływem odurzających substancji

Mężczyzna od samego początku wypowiadał się nielogicznie, miał też słowotok. Jak przekazano, wtrącał chaotyczne i nielogiczne zdania niedotyczące interwencji - opowiadał m.in. o tym, że zna się osobiście z prezydentem Rosji oraz papieżem.

 

Po sprawdzeniu mężczyzny w systemie okazało się, że zatrzymano mu prawo jazdy za kierowanie pod wpływem środków odurzających. W trakcie przeszukania pojazdu znaleziono proszek białego koloru i zielone zawiniątko. Wstępne badanie narkotestem wykazało, że są to niedozwolone substancje.

 

ZOBACZ: Warszawa. Rzucił workiem z wodą i strzelał do drona. Policja się nim zajęła

 

To niejedyny podobny przypadek na Podlasiu. Kolejny mężczyzna wpadł podczas weekendowej kontroli drogowej. Okazało się, że kierowca forda prowadzi pojazd po spożyciu alkoholu. W jego aucie policjanci znaleźli zielone zawiniątko i białe kryształki.

 

Funkcjonariusze przeprowadzili wstępne badanie, które wykazało, że 38-latek jest pod wpływem substancji odurzających. Ponadto okazało się, ze pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych.  

 

Policja przypomina, że jazda w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających jest przestępstwem zagrożonym karą więzienia do trzech lat.

mbl/wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie