Chojnów. Ogłoszono casting na radnego sejmiku wojewódzkiego. Poszukują skutecznego kandydata

Polska
Chojnów. Ogłoszono casting na radnego sejmiku wojewódzkiego. Poszukują skutecznego kandydata
Polsat News
Organizatorami castingu są liderzy protestu przeciwko nielegalnemu wysypisku śmieci na terenie żwirowiska

Gmina Chojnów w województwie dolnośląskim ogłosiła konkurs na radnego wojewódzkiego. Mieszkańcy chcą, aby przyszły kandydat był skuteczny i potrafił rozwiązać główny problemem regionu - żwirowisko wypełnione śmieciami. W zamian oferują wsparcie w zbliżających się wyborach samorządowych.

W konkursie na radnego wojewódzkiego nie jest ważna prezencja ani wiek (choć trzeba mieć skończone 18 lat). Najważniejsze jest, by ta osoba nie zawiodła mieszkańców gminy Chojnów i, aby była zaangażowana - przekazała reporterka Polsat News Katarzyna Janke. 

 

Organizatorami castingu są liderzy protestu przeciwko nielegalnemu wysypisku śmieci na terenie żwirowiska. Złożono tam 1700 ton niebezpiecznych sytuacji.

Chojnów. Casting na radnego sejmiku

- To nieważne czy kandydat będzie kobietą, czy mężczyzną - powiedziała radna gminy Chojnów Małgorzata Blecharz. - Musi być to ktoś kto ma charyzmę - podkreśliła.

 

- I ktoś kto nam pomoże i w końcu zrozumie, że to o co walczymy, to przyszłość naszych dzieci i rolnictwa - dodała radna. 

 

Mieszkańcy mówią, że chcą, aby kandydat był właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. 

 

- Jest czas wyborczy i tylko teraz możemy coś uzyskać od kandydatów, bo później wiadomo jak jest z politykami - powiedział mieszkaniec gminy Arkadiusz Lewandowski.

 

- Mamy tu dużo do zrobienia, bo idzie o nasze zdrowie i życie. Do tej pory odbijaliśmy od urzędu marszałkowskiego. Nikt nam nie chciał pomóc - dodał. 

Mieszkańcy chcą skutecznego polityka

- W gminie Chojnów mieszka około siedem tysięcy osób uprawnionych do głosowania. Postaramy się, żeby co najmniej pięć tysięcy osób oddało głos na tę osobę, która zdecyduje się nas reprezentować  - powiedział Bogdan Malik, mieszkaniec wsi Czernikowice.

 

ZOBACZ: Dolnośląskie. Pędził 153 km/h. Policji tłumaczył, że to "niemożliwe"

 

Jak dodają organizatorzy, casting to uczciwy kontrakt społeczny Aby uzyskać mandat radnego, trzeba było - cztery lata temu - uzyskać 5340 głosów.

 

We wtorek pierwsze spotkanie w sprawie ogłoszonego konkursu. Na ten moment jest jedna kandydatka na stanowisko radnego sejmiku wojewódzkiego.

Michał Blus / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie