Zuchwały napad na lombard w Nowym Targu. Rozbili witrynę samochodem, mieli siekierę

Polska
Zuchwały napad na lombard w Nowym Targu. Rozbili witrynę samochodem, mieli siekierę
Facebook/Lombard Grosikfinanse
Sprawą napadu zajmuje się policja

Zuchwały napad na lombard w Nowym Targu (woj. małopolskie). Sprawcy użyli samochodu terenowego jako tarana i wjechali nim w witrynę, a następnie splądrowali wnętrze lokalu. Właściciel lombardu opublikował w mediach społecznościowych nagrania z kamer monitoringu. Jak poinformował, za wskazaniu sprawców napadu jest przewidziana nagroda.

Do napadu na lombard zlokalizowany przy ulicy Szaflarskiej doszło 3 lutego około godz. 3 w nocy. 

 

Sprawcy podjechali pod budynek samochodem terenowym, a następnie używając go jako tarana, sforsowali drzwi wejściowe do budynku. 

 

ZOBACZ: Napady na banki na Lubelszczyźnie. Policja zatrzymała podejrzaną

 

Właściciel lombardu opublikował w mediach społecznościowych nagrania z kamer monitoringu. Widać na nich, że złodziei było dwóch - obaj zamaskowani w kapturach na głowach. 

Nowy Targ. Napad na lombard

Po wejściu do środka jeden z przestępców od razu rzucił się na sprzęt elektroniczny, który zaczął pakować do torby. Drugi, uzbrojony w siekierę, sforsował nią drzwi na zaplecze.

 

Przestępcy działali błyskawicznie. Od momentu rozbicia drzwi lombardu samochodem, do momentu odjechania z miejsca z łupami minęły niespełna trzy minuty. 

 

ZOBACZ: Napad na jubilera w Paryżu. Ukradli kosztowności warte nawet 15 mln euro

 

Sprawą napadu zajmuje się policja. Według funkcjonariuszy kradzież była dokładnie zaplanowana, a sprawcy zachowywali się dosyć spokojnie. 

 

Właściciel lombardu wycenił wartość skradzionych przedmiotów na około 80 tysięcy złotych. Zapowiedział również, że za pomoc w ustaleniu sprawców napadu przewidziana jest nagroda.

dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie