Ostrzeżenie nawigacyjne. Dowództwo Operacyjne wydało komunikat

Polska
Ostrzeżenie nawigacyjne. Dowództwo Operacyjne wydało komunikat
PxHere/PublicDomain/dlapilota.pl

Opublikowane przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej ostrzeżenie nawigacyjne dla użytkowników przestrzeni powietrznej zostało opracowane i opublikowane w porozumieniu z Dowództwem Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych - poinformowano w niedzielę w mediach społecznościowych.

"Opublikowane 02.02.2024 roku przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej ostrzeżenie nawigacyjne dla użytkowników przestrzeni powietrznej NOTAM N0604/2024, zostało opracowane i opublikowane w porozumieniu z Dowództwem Operacyjnym RSZ" - przekazało na platformie X Dowództwo.

 

ZOBACZ: Polska poderwała myśliwce. Pilny komunikat armii

 

NOTAM to operacyjna informacja dla wszystkich użytkowników statków powietrznych i osób, które mają związek z lotnictwem.

 

Dowództwo poinformowało, że "komunikat ma na celu ostrzeżenie cywilnych użytkowników przestrzeni powietrznej o możliwej intensywniejszej działalności wojskowych statków powietrznych we wschodnim jej obszarze, będącej odpowiedzią na sytuację zagrożenia na wschodniej granicy".

Będzie obowiązywało od 5 lutego do 5 maja

"Ostrzeżenia nawigacyjne - nieplanowane działania wojskowe związane z zapewnieniem bezpieczeństwa państwa - NOTAM są rutynowym komunikatem, w przypadkach gdy konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa ruchu w polskiej przestrzeni powietrznej" - wskazano.

 

ZOBACZ: Zintensyfikowana aktywność rosyjskiego lotnictwa. "Uruchomiono procedury"

 

2 lutego na wniosek strony wojskowej, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej opublikowała Notam N604/2024. Wprowadza on ostrzeżenie nawigacyjne dla użytkowników przestrzeni powietrznej od 5 lutego do 5 maja 2024 roku. Oznacza to, że mogą wystąpić nieplanowane działania wojskowe związane z zapewnieniem bezpieczeństwa państwa.

 

Pełną treść wskazanego ostrzeżenia można znaleźć TUTAJ.

Dawid Kryska / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie