Sławomir Mentzen skomentował przedterminowe wybory. "Z chęcią do nich doprowadzimy"

Polska
Sławomir Mentzen skomentował przedterminowe wybory. "Z chęcią do nich doprowadzimy"
Polsat News
Gościem Bogdana Rymanowskiego będzie współprzewodniczący Konfederacji Sławomir Mentzen

Sławomir Mentzen zapowiedział, że gdyby pojawił się wniosek o zarządzenie przedterminowych wyborów, to jego ugrupowanie poparłoby go. - My jesteśmy gotowi na przedterminowe wybory i z chęcią do nich doprowadzimy - zadeklarował polityk Konfederacji.

Sławomir Mentzen przyznał, że "nie ma pojęcia", co zrobi prezydent w sprawie ustawy budżetowej. - Wielokrotnie nas zaskakiwał. Jednak w momencie, gdy prezydent nie podpisze budżetu, to działamy na jego projekcie. Zdarzało się, że podpisywał go nawet w marcu i nic złego się nie działo - przekazał lider Konfederacji.

 

Jak dodał, jest możliwe, że w przypadku niepodpisania ustawy budżetowej rząd może skrócić kadencję i zarządzić ponowne wybory, ale "nie wierzy w te zapowiedzi". - Politycy są dopiero po wyborach parlamentarnych, mają przed sobą samorządowe, a w polityce potrzebne są przede wszystkim: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze - podkreślał. Jego zdaniem po prostu "nikt na to nie ma pieniędzy". 

S. Mentzen o Kaczyńskim i Tusku. "Spotykają się dwa goryle"

Zdaniem Mentzena "Konfederacja nie potrzebuje pieniędzy do działania". - My mamy media społecznościowe, a inni kandydaci muszą obwieszać całe miasto, żeby ich ktoś zauważył. My jesteśmy gotowi na przedterminowe wybory i z chęcią do nich doprowadzimy - zadeklarował polityk. Dodał również, że w sytuacji, gdyby taki wniosek został poddany pod głosowanie w Sejmie, Konfederacja byłaby "za".

 

- Jak się spotykają dwa goryle, to muszą na siebie nawzajem krzyczeć. I tak pokazywać, jacy są silni, ale to wcale nie znaczy, że chcą do tych przedterminowych wyborów doprowadzić - stwierdził odnosząc się do liderów dwóch największych partii: PiS i KO. 

 

ZOBACZ: Sondaż: Przedterminowe wybory. Polacy są na "nie"

 

Prezes Nowej Nadziei został również zapytany, jak zapatruje się na kwestię legalności Sejmu w kontekście mandatów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. - Nawet nie wiadomo, czy panowie są posłami, czy nie. Przypominam, że pan Wąsik ma wyrok sądu, że jest posłem, a pan Kamiński ma dwa wyroki: jeden, że jest, a drugi, że nie. Według mnie nie powinni być posłami, ale Wąsik jest, a Kamiński nie wiadomo, ale prawdopodobnie również jest - stwierdził. 

 

WIDEO: Sławomir Mentzen w "Gościu Wydarzeń"

 

 

Przyznał, że "zdziwił się, że nie szturmowali Sejmu". - Mamy ewidentnie deeskalację, z której bardzo się cieszę, bo nie potrzebujemy tego sporu, podejrzewam, że zakończy się to tak, że wystartują do Parlamentu Europejskiego i ich mandaty wygasną tak czy inaczej - prognozuje polityk Konfederacji.  

S. Mentzen komentuje sprawę fuzji Orlenu z Lotosem: To nie jest normalne

Mentzen skomentował również rozpoczęcie śledztwa ws. fuzji Orlenu z Lotosem. Przypomnijmy, że posłanka Pomaska poinformowała, że Orlen mógł na tej transakcji stracić nawet cztery mld złotych.

 

- Rzeczywiście ta transakcja była dziwna, przecież Prawo i Sprawiedliwość, które cały czas mówi, że to bardzo ważne, żeby sektory strategiczne były w Polskich rękach, dopuściło do tego, że Lotos trafił w ręce Arabii Saudyjskiej - to nie jest normalne. Wydaje mi się, że Polska na tym straciła - powiedział.

 

ZOBACZ: Projekt ustawy budżetowej przegłosowany. Donald Tusk: Udało się

 

Jeżeli chodzi o zapowiedź premiera Donalda Tuska ws. obniżenia VAT-u dla branży beauty, Mentzen zaznaczył, że ostateczna decyzja w tej sprawie zależy od Komisji Europejskiej. - Może się okazać, że Unia Europejska powie "nie" - zauważył. 

S. Mentzen o Grzegorzu Braunie: Ślubu ze sobą nie braliśmy

Mentzen skomentował też strategie wyborcze partii na wybory samorządowe. - Ewidentnie zarówno Donald Tusk, jak i Jarosław Kaczyński grają na polaryzację. Pokazują, że są dwie wielkie siły, które między sobą walczą i nikt inny nie istnieje. Jeżeli taki trend zacznie się utrzymywać, to mniejsze partie będą jeszcze mniejsze, a Lewica całkowicie zniknie - uważa jeden z liderów Konfederacji. 

 

- We wszystkich miejscach rozmawiamy z różnymi środowiskami samorządowców. (...) Nie spodziewam się, żeby Grzegorz Braun startował na prezydenta Rzeszowa. Myślę, że wtedy w Rzeszowie byłoby bardzo wystrzałowo. Być może trzeba byłoby wtedy coś ugasić - stwierdził.

 

ZOBACZ: Sejm uchylił immunitet posłowi Konfederacji Grzegorzowi Braunowi

 

Na pytanie, czy chciał go wyrzucić z partii, zapytał: Kim ja jestem, żeby wyrzucać Grzegorza Brauna? - No ślubu razem nie braliśmy, do końca życia pracować razem nie musimy. Można mówić o związku partnerskim z posłem Braunem - powiedział. - Tak, prędzej jest to związek partnerski, jestem w związku partnerskim z Grzegorzem Braunem - dodał.

 

Mentzen uważa, że "Mamy olbrzymi chaos w prokuraturze". - To dotknie zwyczajnych Polaków. W sytuacji, w której adwokat jakiegoś bandziora będzie powoływał się na to, że prokurator, który mu postawił zarzuty, albo go zamknął w areszcie, wcale nie był prokuratorem, to bandycie będą wychodzili na wolność - stwierdził.

 

Jego zdaniem "oczywiście, że trzeba powołać nowy skład Trybunału Konstytucyjnego". - Od dawna mówimy o resecie konstytucyjnym i bardzo cieszę się, że inne siły polityczne podłapują to hasło - powiedział dodając, że dotyczy to też Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa. 

 

Mentzen odniósł się również do zmian dotyczących prac domowych. - Uważam, że niektóre prace domowe mają sans, a są też takie, które nie mają. Ja codziennie odrabiam z dziećmi prace domowe, gównie z matematyki. Uważam, że o tym powinni decydować rodzice, a ministerstwo nie powinno zajmować się tą kwestią - skomentował. 

 

Wcześniejsze odcinki "Gościa Wydarzeń" można zobaczyć TUTAJ.

kjt/aas / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie